"Teātris.zip" īpašā izlase: Daugavpils teātra izrāde "Jubileja '98"

0.0

Izrāde «Jubileja '98» ir stāsts par kādu Latgales pierobežas ģimeni, kas sapulcējas kopā tēva jubilejā. Līdzās šādās reizēs raksturīgiem cildinājumiem pamazām no skapjiem sāk līst laukā dažādi skeleti, atklājas nepatīkami noslēpumi, šķietami tik vienotā ģimene jūk acu priekšā. Dramaturģes Justīnes Kļavas iedvesmas avots bija dāņu režisora Tomasa Vinterberga filma «Svinības», kuras scenārijs iestudēts arī Dailes teātrī.

Izrāde «Jubileja ’98», kas pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada pavasarī, bija nominēta «Spēlmaņu nakts» kategorijās «Gada mazās formas izrāde», «Gada režisors» (Paula Pļavniece), «Gada aktrise otrā plāna lomā» (Kristīne Veinšteina), «Gada aktieris otrā plāna lomā» (Jurijs Losevs), «Gada aktrise» (Žanna Lubgāne) un «Gada sasniegums oriģināldramaturģijā» (Justīne Kļava).

«Spēlmaņu nakts» balvu saņēma aktrise Kristīne Veinšteina kā «Gada aktrise otrā plāna lomā». Izrāde tika apbalvota arī par «Gada sasniegumu oriģināldramaturģijā» - balvu saņēma Justīne Kļava, bet pati izrāde tika atzīta par «Gada mazās formas izrādi».

Izrādes veidotāji

Režisore - Paula Pļavniece
Dramaturģiskais materiāls - Justīne Kļava
Scenogrāfija, kostīmi - Dace Sloka

Lomās: Milena Rožanska, Vadims Bogdanovs, Jeļena Ņetjosina, Džordžs Stīls, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Jurijs Losevs, Žanna Lubgāne.

Kritiķi par izrādi

Silvija Radzobe: «Režisore Paula Pļavniece kopā ar dramaturģi Justīni Kļavu un Daugavpils teātra krievu trupas aktieriem, piesaistot no latviešu trupas Kristīni Veinšteinu un neprofesionālo aktieri Džordžu Stīlu, iestudējusi gudru, aktuālu un mākslinieciski parliecinošu izrādi.» (Kroders.lv, 10.05.2017.)

Līvija Dūmiņa: «Izrāde notiek, skatītājiem kopā ar aktieriem atrodoties uz Lielās zāles skatuves - tuvplānā, kas ļauj redzēt, kuri salāti uz svinību galda ir butaforija, kuri - īsti. Bet svarīgāk, ka var tvert smalkākās aktieru spēles nianses, kas veido ļoti augstu patiesīguma pakāpi, kad redzi, ka lomas ādā aktieri jūtas tik brīvi kā savējā.» (nra.lv, 27.04.2017.)

Raidījumu ciklu atbalsta