Tautas mūzikas koncerts "Raksti"

0.0

Latviešu rakstu zīmes gadu simtiem bijušas informācijas nesējs, kas, ieaustas jostās un tautas tērpos, skanēdamas valodā un mūzikā, savijušas kopā tautas tradīcijas un vēsturi. Mūsdienās daudzu seno rakstu nozīme vairs nav saprotama. To vietā nākušas jaunas “zīmes” – svītrkods, QR kods un citi jauno laiku informācijas nesēji. Šodienas latvietim jāmācās saprast, lasīt un izdzīvot gan senās, gan jaunlaiku zīmes, jo tikai tā iespējams palikt nerimstošajā laika ritējumā, kur saplūst senatne un šodiena. Par to vēsta koncerts “Raksti”, kurā zīmju lasīšanas rituāls tiks izdziedāts un izspēlēts vienas mūža dienas ritējumā, simbolizējot nepārtraukto un ciklisko laika plūdumu.
Koncertu, kas notiks 2.jūlijā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, bet LTV1 un www.ltv.lv demonstrēs 5. jūlijā, meditatīvās noskaņās ievadīs koklētāja Laima Jansone, mūziķis Ivars Hermanis un apvienotais kokļu ansamblis Ievas Mežgailes vadībā, dienas vidu mūzikā simbolizēs stāstniece Līga Reitere un desmit folkloras kopas - Medņevas sievas, Suitu sievas, „Raksti”, „Rikši”, „Labi, ka tā”, Abumalas burlakas, Leimaņi, Bumburņeicas, Liepupes vīru ansamblis un „Auļi”. Noslēgumā miera sajūtās ieaijās folkloriste Ilga Reizniece, koris „Kamēr…”, folkloras kopa „Kokle”, Kristīne Kārkle – Puriņa un Raimonds Tiguls ar grupu. Vakars gan nebeigsies ar šūpuļdziesmām, bet gan visu dalībnieku un skatītāju dančiem „Iļģu” pavadībā.

Īpašo noskaņu radīs mākslinieku veidoti video stāsti, kas ļaus vērot mūsu tautas likteņstāstus un atklās cilvēka piederību laikmetam un savai tautai. Pasākuma režisors –Kārlis Krūmiņš, mākslinieciskais vadītājs Raimonds Tiguls, scenārija autore Nora Ikstena.