Adreses. Skaisto skatu arhitektūra

Raidījuma «Adreses» jaunās sezonas septītā sērija LTV1 ēterā – ceturtdien, 21. martā. Sērijas tēma: skaisto skatu arhitektūra. Divas jauno laiku dzīvojamās mājas – viena Rīgas centrā, otra Ādažu nomalē. No abām paveras elpu aizraujoši skati uz apkārtējo skaistumu. Bet vai pašas mājas arī ir daļa no šī skaistuma?

«Adreses» secina, ka skaistumu ir itin viegli samaitāt.

Daugavas krastā, tieši iepretī ikoniskajai Vecrīgas panorāmai, nesen parādījusies jauna ēka – apaļš, pelēka betona stabu ieskauts, masīvs ķermenis. Apaļa šī ēka veidota apzināti, lai visiem iemītniekiem no parādes fasādes logiem pavērtos skaistie Vecrīgas, Pārdaugavas vai Āgenskalna līča skati. Māja nav pārlieku augsta, tai ir septiņi stāvi, turklāt vasarā to ieskauj koku zaļums, tāpēc acīs tā nekrīt. Taču, ja ieskatās vērīgāk.

Otra «Adrešu» pētītā māja ir krietni nomaļāka, tā atrodas attālā Ādažu nostūrī un no ciemata centra nav saskatāma. Toties, tuvāk braucot, to pamana jau tālu pāri koku galotnēm un vienmuļām privātmāju pļavām. Netipiski tik mazam ciematam, ēkai ir 12 stāvu. Arī arhitektūras formas vedina domāt par attīstītāja drosmi un arhitekta spalvas vēzienu.

Arī šoreiz «Adreses» ar plusa zīmi vērtēs tikai vienu ēku. Jo tikai viena ir apkārtējai ainavai pluss, otra – trekns mīnuss. Tam piekrīt arī raidījuma viesis, kino režisors, vēsturnieks un kaismīgs labas arhitektūras piekritējs Dāvis Sīmanis.