Adreses. Kā salīdzināt slimnīcu ar veikalu?

Abi salīdzināmie objekti ir īpaši pretrunīgi – slimnīca un lielveikals. Jau līdz šim katrs no tiem atsevišķi  nokļuvis pretrunīgu vērtējumu ugunīs – Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas jaunais korpuss un «Galerija »Centrs« » pārbūve Vecrīgā.

Abiem objektiem ir kas kopīgs – tie abi ir ļoti lieli un šķietami nesamērīgi ar apkārtētās vides mērogu. «Galerijas »Centrs« » priekšteci, armijas ekonomisko veikalu, jau 1930. gados uzcēla, ignorējot Vecrīgas šaurību – jaunbūvei likvidēja vairākas ēkas un vienu ielu. Pēdējā pārbūvē šis vēriens tika ar uzviju turpināts – veikala kvartālam pievienoja vēl vienu blakus kvartālu un ielu starp abiem pārvērta slēgtā veikala ātrijā.

Arī Stradiņa slimnīcas nupat tapušais jaunais korpuss ir ievērojami lielāks par vēsturiskajiem. Vai tik liela celtne cieši blakus valsts aizsargātai apbūvei neizjauc slimnīcas ansambli? Un vai attaisnojas tērēt naudu milzīgam vestibilam, ja tā vietā varēja iebūvēt vēl neskaitāmas palātas un operāciju zāles? «Adresēm» allaž paticis uzdot provokatīvus jautājumus.

Šīs abas augošās cilvēku vajadzības – pēc kvalitatīvas veselības aprūpes un ērtas iepirkšanās – «Adrešu» autors Mārtiņš Ķibilds tirzās kopā ar sērijas viešņu, modeli Māru Sleju. Kā divu bērnu mamma ar izpratni par modi un iepirkšanos Māra būs ideālais eksperts, lai salīdzinātu šīs šķietami nesalīdzināmās tēmas.