Latvijas filmas Latvijas simtgadei – "Kurts Fridrihsons"

0.0

11. oktobrī savu ceļu pie skatītājiem sāks režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma „Kurts Fridrihsons”, kas tapusi Nacionālā Kino centra programmā «Latvijas filmas Latvijas simtgadei». Filmas scenārija autore ir rakstniece un mākslas zinātniece Gundega Repše, kura kopš bērnības bija draugos ar Kurtu Fridrihsonu, tāpēc viņai izdevies radīt ne vien biogrāfisku, bet dziļi personisku stāstu. Par cilvēku, mākslinieku, garīgo skolotāju, autsaideru, ieslodzīto, izsūtīto un citādi domājošo.

Trīs nedēļas pirms filmas nonākšanas pie skatītājiem Latvijas Televīzija piedāvā ielūkoties tās tapšanas aizkulisēs. 20. septembra raidījumā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” skatītājiem būs iespēja nokļūt uzņemšanas laukumā un no malas pavērot, kā tapa dažas no filmēšanas epizodēm.

Filmas veidotāji skatītājus brīdina – šis nebūs hrestomātisks stāsts par gleznotāju, scenogrāfu un grāmatu ilustratoru, šis būs stāsts par Kurta Fridrihsona personību, kuras iezīmes varbūt pat ir pāraugušas viņa radošā veikuma nozīmību. Tas būs stāsts par nepakļāvīgu, savrupu un izcilu cilvēku padomju Latvijā.