Latvijas filmas Latvijas simtgadei – "Homo Novus"

0.0

Beidzot latviešiem ir jauna komēdija! Latvijas simtgades pirmizrāžu plejādei pievienojas populāra Anšlava Eglīša romāna ekranizācija. Režisore Anna Viduleja ir noslēgusi ilgi lolotu radošu projektu, pabeidzot filmu «Homo Novus» ar greznu latviešu aktieru buķeti.

Raidījuma veidotāji sekojuši filmas veidošanai no pirmās dienas un ieguvuši krāšņus aizkulišu stāstus par to, ko nozīmē virtuāli un vizuāli atgriezties pagājušā gadsimta 30. gadu Latvijā! Ko nozīmē par šo lielo cerību laiku uzņemt filmu 2018. gadā?

Filmas galvenais varonis ir jauns mākslinieks, kurš no laukiem ierodas Rīgā nolūkā veidot spožu karjeru. Šajā lomā kino debitants, Nacionālā teātra jaunais aktieris Igors Šelegovskis, kurš neslēpj satraukumu, pirmo reizi filmējoties. Filmā iesaistīts liels skaits iemīļotu aktieru, taču galvenajās lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Kaspars Zvīgulis. Savukārt aktieris Andris Keišs speciāli filmas vajadzībām apmeklējis gleznošanas kursus un atveido kādu ļoti temperamentīgu mākslinieku, kuram viegli var atrast prototipu mākslas vēsturē. Filmā ir ne tikai grezni tērpi un 30. gadu stilam atbilstošas frizūras, bet arī plaši masu skati. Guna Zariņa lido pār operas skatuvi, Kaspars Znotiņš sēž uz teātra trešā balkona malas, Vilis Daudziņš izjūt pieķeršanos kaķiem un kļuvis sprogains, Andris Keišs ieguvis bārdu un vienubrīd pārvērties par mori… Stāsts par latviešu mākslinieku bohēmu un spožumu, ne mirkli nezaudējot humora izjūtu.  Un nekas nav tik viegli, kā izskatās uz ekrāna!