Latvijas filmas Latvijas simtgadei. 5. sērija. "Baltu ciltis"

0.0

Populārzinātniskā dokumentālā filma «Baltu ciltis» ir viena no sešpadsmit Nacionālā Kino centra programmas «Latvijas filmas Latvijas simtgadei» filmām. Tā ar vēsturisku rekonstrukciju, inscenējumu, datoranimācijas un ekspertu palīdzību sniegs ieskatu Baltijas reģiona seno tautu, Eiropas pēdējo pagānu dzīvē 13. gadsimtā.

Pēc filmas režisoru, brāļu Raita Ābeles un Laura Ābeles, ieceres stāstu caurvij viens tēls – tirgotājs Larss no Gotlandes. Viņš apceļo zemes, kuras apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši. Larsa atveidotājs ir vienīgais profesionālais aktieris filmā – Latvijas Nacionālā teātra spēlmanis Kaspars Aniņš.

15. marta raidījumā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei” skatītājiem būs iespēja pabūt filmas „Baltu ciltis” uzņemšanas laukumā un kļūt par aculieciniekiem vairāku iespaidīgu epizožu filmēšanai Liepas pagasta Lielajā Ellītē un Āraišu ezerpilī. Raidījuma veidotāji sola arī tikšanos ar režisoriem Raiti un Lauri Ābelēm, scenārija autoru, filozofu un mitoloģijas pētnieku Tomu Ķenci un aktieri Kasparu Aniņu.