Latvijas basketbolisti Pasaules kausa ceturtdaļfinālā piekāpjas Vācijai

Pasaules kausa izcīņa basketbolā Latvija dramatiskā ceturtdaļfinālā zaudēja Vācijai 79-81. Latvijai pēdējās sekundēs bija uzbrukums, bet tālmetiens nebija precīzs – palikām viena metiena attālumā no pusfināla un olimpiskajām spēlēm Parīzē.

Vācija līdz šim turnīrā vienīgā komanda, kas ne reizi nebija zaudējusi. Sākums gan nervozāks vāciešiem - Latvija ieguva pārsvaru 13 pret 3. Vācija no pirmajiem septiņiem divpunktu metieniem netrāpīja nevienu, savukārt Dāvim Bertānam padevās tālmetieni.

Tik rožaini vairs tālāk negāja, vācieši iespēlējās, pēc ceturtdaļas tikai trīs punktu pārsvars Latvijai 16-13. Turpinājumā jau vadībā Vācija, bet mūsējie nepadevās un visu laiku bija tuvu, 34 -36 pēc pirmā puslaika, mīnus 2. Metienos nu jau sekmes abām komandām līdzīgas, katra realizēja 5 tālmetienus no 13. Tiesa Vācijai nedaudz labākas sekmes zem groziem.

Pēc pārtraukuma labs sākums Latvijai. Mūsējie ieguva arī pavisam nelielu vadību. Vācijas līderim Šrēderam šodien daudz metienu garām. Toties viņu sastāvā pēc traumas labi spēlēja Francs Vāgners - 16 punkti spēlē. Dāvim Bertānam tobrīd 19 punkti, seši precīzi tāmetieni, Žagaram 15 punkti.

Beigās izrāviens vāciešiem, pārsvars jau 14 punkti. Mūsējie tika tuvāk, teicams bija Žagars un pēdējā minūtē jau mīnus 2 punkti. Nosargājām savu grozu, septiņas sekundes pirms beigām Latvija ieguva bumbu, ātrākā uzbrukumā tālmetiens Dāvim Bertānam bet,... garām. Zaudējums 79-81.