LBL pusfinālā "Ventspils" ar 94:81 uzveic "Ogri"

Latvijas Basketbola līgas pusfināls turpinājās ar "Ventspils" un "Ogres" trešo tikšanos. Sērijā rezultāts bija neizšķirts 1-1. No Ventspils ziņo kolēģis Matīss Timofejevs.

Ogres sastāvā atgriezušies savainojums izārstējušie Renārs Magone un amerikānis Loks Van Lems, bet no aprites izkritis līderis Edgars Lasenbergs. Līdz šim BK «Ogre» labāk uzbruka no tālās distances, bet Ventspils daudz labāk cīnījās par atlēkušajām bumbām.

Sērijas trešo spēli izcili sāka BK «Ventspils». Droša aizsardzība, laba cīna par atlēkušajām bumbām un laba precizitāte deva jau 12 punktu pārsvaru. BK «Ogre» gan nesabruka – viesiem padevās 11 punktu izrāviens un uz tablo pilnīgs līdzsvars. Ogrēnietim Kārlim Apsītim 9 gūti punkti.

Otrajā ceturtdaļā ventspilniekiem 8 punktu izrāviens un šo pārsvaru saglabāt izevās gana ilgi. Uzbrukumā produktīvi bija Matīss Kulačkovskis un Artūrs Ausējs. Puslaika izskaņā arī pamatīga grūstīšanās, kuru iesāka Andreja Šeļakova un Riharda Zēberga sadursme. Ogrēnietis Ernests Kalve saņēma divas nesportiskās piezīmes pēc kārtas un viņam spēle bija beigusies. Pēc pirmā puslaika vadībā BK «Ventspils» 54 pret 49.

Pēc pārtraukuma Ogrei nekādi neizdevās pietuvoties Ventspilij. Mājinieki spēlēja pacietīgi un spēja pārsvaru audzēt. Tas lielā mērā pateicoties Linarda Jaunzema produktīvajam sniegumam. Tieši pēc viņa diviem tālmetieniem kurzemnieku pārsvars pārsniedza 10 punktu robežu. Pēc diviem skaistiem bumbas triecieniem grozā Ventspilij liels pārsvars gan emocijās, gan uz tablo. BK «Ogre» vairs nepiecēlās, ventspilniekiem uzvara 94 pret 81.

Intervija - Linards Jaunzems, BK “Ventspils” uzbrucējs

Sērijā līdz trim uzvarām BK «Ventspils» ir vadībā ar pret. Nākamā spēle ceturtdien Ogrē.