Personība. 100 g kultūras. Režisore Laura Groza – Ķibere

Izvēloties darbu izrādei, režisore Laura Groza -Ķibere atklāj: "Man vajag, lai tēma kairina, lai tā uzbudina”. Jau ar diplomdarba izrādi Latvijas Kultūras akadēmijā, iestudējot  M. Bulgakova «Suņa sirds», viņa sevi pieteica ar provocējošām un smagām tēmām. Kopš studiju beigām aizritējuši desmit gadi, Laura rūpīgi kopusi savu režijas rokrakstu Dailes teātra iestudējumos «M.Butterfly», «Frankenštiens», «Equus» - par pēdējo saņemot «Spēlmaņu nakts 2015»  balvu «Gada režisors». Liepājas teātrī atklājusi aktieru talantus izrādēs «Piafa», «1984», «Ziloņcilvēks», 51.fotogrāfija”. 

Ar  vērienu strādājusi savā pirmajā operas iestudējumā «Iemūrētie». Lauras Grozas-Ķiberes pēdējais grāvējs ir Oskara Vailda «Doriana Greja portrets». Kairinošs, atklāts, cilvēka emociju pētošs, seksuāls, filozofisks, visslēptāko tieksmju slāpstošs.

Laura Groza-Ķibere ir trauslās sievišķības paraugs ar milzu iekšējo enerģiju, kuru mācās kontrolēt, kuru pati prot sevī uzturēt stipru. Trīsdesmit viena gada vecumā ar tādu dzīves un darba motivāciju, ka daudzi jaunie cilvēki no viņas var tikai mācīties. Portretējot Lauru, pievelk viņas nesamākslotība un atklātība. Stāsti par dzīves azartisko vecmāmiņu Valentīnu, kuras  dzimtas saknes stiepjas Latgalē, par ideālo vīrieti savā dzīvē - tēvu Daini. Aizrauj Lauras stāsti par lielajām pasaules pilsētām un ceļojumiem, kur viņa dodas kopā ar vīru - izklaides projektu producentu  Mārtiņu Ķiberu. Katrs ceļojums ir ar  intelektuālo pievienoto vērtību, bez laiskas gulēšanas pludmalē.

Raidījumu veido: režisore Zita Kaminska, žurnāliste Ilze Strenga, operatori Uvis Burjānis, Andris Sarma, Armands Rudzītis, Edgars Bite.