Spēlmaņu nakts 2015

Ik gadu novembris Latvijas teātru profesionāļu dzīvē tiek sagaidīts ar īpašu interesi un intrigu, jo 23. novembris tradicionāli ir Gada balvas teātrī «Spēlmaņu nakts» norises diena.

Tās dienas jubilārs — Latvijas laikmetīgā teātra tēvs Eduards Smiļģis — vienmēr ir uzsvēris, ka teātris ir spēle un sintēzes māksla. Nekas jau nav mainījies! Arī šī gada ceremonijas veidotāji — režisore Ināra Slucka, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, videomākslinieks Māris Kalve un operators Uldis Jancis to atgādina, viegli un ironiski ikdienišķas situācijas sasaistot ar dzīvi teātrī, izspēlējot kādu negaidītu tēlu klātbūtni un dažus vizuālos trikus, uzsverot šīs dienas nozīmīgumu un noturot arī to prieka dzirksti, kas ierasti dominē teātru profesionāļu starpā šī vakara gaitā. Jo tie ir svētki!

Mūža balvas saņēmējus uz Dailes teātra skatuves sumināja vairākas dažādu Latvijas teātru un dažādu gada gājumu aktrises - Ulda Dumpja un Ģirta Jakovļeva skatuves partneres, kuras pateicās gan par uzticību, gan izcilo humora izjūtu, kā arī paužot apbrīnu un cieņu abiem aktieriem.

Komentāri

Kategorijas