Personība. 100g kultūras. Klusais komiķis Andris Freidenfelds

Kad viņš uznāk uz skatuves — publika uzgavilē. Tikai mirklis un tā jau ir viņa varā. Enerģija no viņa sprāgst laukā — un tā jau vairāk nekā divdesmit gadus Fredis vai vecāku dotajā vārdā Andris Freidenfelds ir vislabākais izklaidētājs Latvijā! Ieraudzīt citu Fredi mūs vilināja tieši pārpildītie trīs «Labvēlīgā tipa» koncerti 2014. gada oktobra beigās. Pāris gadus viņš «ieturēja pauzi» un ar grupu nekoncertēja. Apzināti — baterijas bija jāuzlādē. Ieraudzīt citu Fredi ir iespējams, ja nesteidzas un ļaujas viņa ikdienas dzīves ritmam — bez spožās skatuves žaketes.

Tikšanās ar Andra Freidenfelda mammu Martu, kura savu izturību norūdījusi izsūtījumā Noriļskā, mums atklāj dzīves vērtību dziļumu, kuras pārmantojis arī Andris, kurš tur piedzima. Kādi atmiņu zibšņi Andrim ir arī no tālās, aukstās bērnības zemes — daudzie kaimiņi un bērni pagalmā ar valodām, kuras iet juku jukām. Mammai ir deviņdesmit viens gads, bet, kad viņi abi kopā uzdzied slaveno «Omnibusu», nevar noslēpt, no kurienes nāk dzīves azarts.

Andris ir kaislīgs lasītājs, jo tā ir iespēja «aiziet citā dzīvē». Sarunā viņš joko — pirmajā klasē neesot bijis sarunbiedru, jo neviens no bērniem neesot izlasījis lielos piedzīvojumu romānus! Arī uz mammas nakts skapīša ir grāmata un atzīmīte, līdz kurai lapaspusei tikusi.

Mūsu videostāstā ieraudzīsiet arī Andri — mazā Augusta vectētiņu. Viņi abi ar pāris gadus veco mazdēlu veikli jūrmalas smiltīs zīmēs angļu alfabētu, un mazais būs veiklāks par vectēvu!

Mūs māks ziņkārība par Freda spēju sevi mainīt un kļūt par veģetārieti. Saskaņa ar sevi ir māka, un lielisks stimuls saskaņas atrašanā ir viņa dzīvesbiedre Agnese, sieviete ar smalku dzīves uztveri.

Kā Pēra Ginta sīpolam, lai atrastu kodolu, mēs lobīsim mizu pēc mizas, un atklāsim cilvēku, kurš radījis asprātīgus un vērtīgus televīzijas ierakstus, neapstājoties tikai pie populārā Zobārsta, kurš vēl arvien kopj draudzību ar saviem tehnikuma laika čaļiem un ik rītu ceļas tūlīt pēc pieciem, lai saīgušos rosinātu radioskalu noregulēt uz Radio SWH viļņa.

Komentāri

Kategorijas