Latvijas hokejistes pasaules čempionāta turnīrā startē ar zaudējumu Slovākijai

Latvijas un Slovākijas izlašu spēle veiksmīgi sākās mūsu hokejistēm. Izmantojot skaitlisko vairākumu, jau 6. minūtē Anna Lagzdiņa vadībā izvirzīja Latvijas vienību. Turpinājumā arī viešņas arvien biežāk sāka apdraudēt Kristiānas Apsītes vārtus. Un perioda priekšpēdējā sekundē, kad mūsējās spēlēja mazākumā, Janka Hlinkova rezultātu izlīdzināja. Diemžēl 2. periods Latvijas izlasei izvērtās katastrofāls. Mūsu komanda bija spiesta gandrīz visu laiku aizstāvēties savā zonā. Izpaudās Slovākijas hokejistu lielāks ātrums un augstāka individuālā meistarība. Metienu attiecība 29-3 viešņu labā, bet gūto vārtu izteiksmē mūsējās periodu zaudēja ar 0-6. Turklāt slovākietes guva vārtus gan vienādos sastāvos, gan vairākumā, gan mazākumā. Ar diviem rezultatīviem metieniem viešņu labā izcēlās Barbora Kapičakova un Ema Tothova. Pēdējā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās, un Latvijas hokejistes piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar 1-7. Mūsu sastāvā labākās spēlētājas balvu ieguva vārtsardze Kristiāna Apsīte.

Intervija - Līga Miljone, Latvijas izlases kapteine

Latvijas izlases nākamā pretiniece būs Itālijas komanda, kas pirmajā kārtā ar 0-1 piekāpās Lielbritānijas izlasei.