Distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka Tour de Ski posmā Itālijā

Stand up - Dāvids Ernštreits, LTV žurnālists

Priekšpēdējā sacensību diena šeit Tour de Ski seriālā atnāca ar slapju sniegu un temperatūru virs nulle grādiem. Sportistiem tas solīja fiziski ārkārtīgi smagu sacīksti, bet slēpju smērētājiem sagādāja kārtējo rēbusu kā sagatavot slēpes šādai sacīkstei.

15 kilometru klasiskā stila distancē uz starta devās 32 dzelzs lēdijas, kuras uzstādījušas sev mērķi nobraukt tūri līdz finišam. No sacensībām izstājušās arī dažas Patrīcijas Eidiukas tiešās konkurentes, tomēr latvietes šodienas uzdevums bija noturēties vadošajā grupā un nezaudēt laiku kopvērtējumā. Tas Eidukai arī izdevās. Finišā viņai 15. vieta un saglabāta 12. pozīcija tūres kopvērtējumā.

Intervija - Patrīcija Eiduka, distanču slēpotāja

"Man liekas, ka trakākais bija tad, kad es nobraucienā nokritu, no lielā nobrauciena nokritu un tad uzreiz tā zaudē ātrumu, ka tu vienkārši nevari... tu daudz zaudē, jo esi viens pats. Bet par laimi man izdevās ātri saķert, tāds bija mērķis – iet uz pilnu banku, lai tikai ātrāk tiktu grupā. Īstenībā esmu diezgan priecīga par šodienas rezutātu, ņemot vērā apstākļus."

Intervija - Justeins Vinjerūe, Aker Daehlie komandas un Patrīcijas Eidukas treneris

"Laika apstākļu dēļ sacīkstes laiks ir par desmit piecpadsmit minūtēm ilgāks, nekā parasti. Turklāt esam ieradušies no smagas sacīkstes Davosā. Arī tur bija garā distance. Šīs ir smagas sacensības, bet Patrīcija parādīja, cik laba un izturīga viņa ir."

Smagie laika apstākļi un nogurums neļāva sportistēm veikt būtiskus izrāvienus, kas apdraudētu amerikānietes Dzesijas Diginsas līderpozīcijas kopvērtējumā. Dubultuzvaru šodien izcīnija zviedrietes Svāna un Karlsone. Rīt sacenību pēdējais pārbaudījums – slēpojums Alpe Čermis kalnā.

Stand up - Dāvids Ernštreits, Normunds Pavlovskis no Val di Femmes Itālijā.