Baltijas jūras valstu kausa spēles Latvija - Somija un Lietuva - Igaunija

Latvija - Somija, spēle par 3.vietu

Ņemot vērā to, ka pirmajās divās spēlēs gan Latvijas, gan Somijas handbolisti bija cietuši zaudējumus, savstarpējā mačā nācās noskaidrot Baltijas jūras kausa 3.vietas ieguvējus. Spēles pirmās 10 minūtēs neviena no komandām būtisku pārsvaru neieguva. Tomēr tad pakāpeniski iniciatīva pārgāja mūsējo pusē. To lielā mērā noteica latviešu diktētais ātrais spēles temps, kā arī mūsu vārtsarga labāka darbība. Vispirms tika iegūts 3-4 vārtu pārsvars, bet puslaika izskaņā tas jau sasniedza 9 vārtus. Atpūtā ejot, rezultāts bija 19-10 Latvijas izlases labā. Otrajā puslaikā mūsu sastāvā jau notika biežas sastāva rotācijas un laukumā tika visi handbolisti. Mūsu izlases vadība gan netika apdraudēta, un latvieši visu laiku atradās 7-8 vārtus priekšā somiem. Uzbrukumā rezultatīvi darbojās Roberts Rancāns, kas visā mačā guva 8 vārtus, turklāt izdarot 9 metienus pa pretinieku vārtiem. Beigās Latvijas izlasei stabila uzvara pār Somijas valstsvienību ar 30-24. Spēles labākā handbolista balvu ieguva vārtsargs Rolands Ļebedevs, bet turnīra vērtīgākā spēlētāja tituls tika Jevgēņijam Roganovam.

Intervija - Ņikita Pančenko, Latvijas izlases kapteinis

Līdz ar to gados jaunā Latvijas handbola izlase turnīrā ieguva 3.vietu un labu pieredzi turpmākai izaugsmei.

Igaunija - Lietuva, spēle par 1.vietu

Dramatisks bija atrisinājums izšķirošajā mačā par 1.vietu Baltijas Jūras kausā starp Igaunijas un Lietuvas handbolistiem. Abām izlasēm bija vienāds punktu skaits, bet lietuviešiem bija labāka gūto un zaudēto vārtu starpība. Tāpēc viņus apmierināja arī neizšķirts iznākums. Spēles sākums pozitīvāks izvērtās Lietuvas vienībai. Taču līdz puslaika beigām jau 4 vārtu pārsvaru iekrāja Igaunijas izlase 15-11. Visu otro puslaiku lietuvieši dzinās igauņiem pakaļ. Kad bija atlikušas līdz spēles beigām pāris minūtes, likās, ka viņiem tas neizdosies. Tomēr Lietuvas handbolisti spēja atspēlēt 3 vārtu deficītu, un panāca izlīdzinājumu 29-29. Pēdējā uzbrukuma iespējas piederēja Igaunijas izlasei, taču šāda izdevība netika izmantota. Tādējādi spēlē fiksēts kaujiniecisks neizšķirts, kas nozīmēja, ka galvenais kauss un turnīra uzvarētāju tituls tika Lietuvas handbolistiem.