Nesaskaņas starp Izglītības un zinātnes ministriju un Latvijas Olimpisko komiteju

Izglītības un zinātnes ministrija šodien izsūtīja medijiem ziņu, ka tā aicina Latvijas Olimpiskā vienības valdi izsludināt ārkārtas dalībnieku sapulci un apstiprināt konkursa nominācijas komisijas izvēlēto valdes locekli. Šo valdes locekli nav apstiprinājusi Olimpiskā komiteja. Kāpēc nesakrīt pušu viedokļi stāsta Matīss Timofejevs.

Uz vakanto olimpiskās vienības valdes locekļa amatu bija izsludināts konkurss. Tajā lielāko punktu summu saņēmušo konkursantu amatā neapstiprināja Olimpiskā komiteja. Šodien Izglītības ministrijas sporta departaments publiski pauda savu neapmierinātību ar to.

Intervija - Vladimirs Šteinbergs, IZM Sporta departamenta direktors 

Intervija - Jānis Buks, LOK prezidents 

Olimpiskās komitejas prasība ir lai kandidāts neveiktu nekādus citus darba pienākumus. Iepriekšējais valdes loceklis Raitis Keselis šos pienākumus apvienoja ar darbu olimpiskajā komitejā.

Intervija - Vladimirs Šteinbergs, IZM Sporta departamenta direktors 

Intervija - Jānis Buks, LOK prezidents

"Latvijas Olimpiskā vienība" ir sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kurā ir trīs dalībnieki: IZM, "Latvijas Olimpiskā komiteja" un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. To par 95% finansē valsts. Abas pusēm būs jāatrod kopsaucējs, jo valdes loceklis olimpiskajai vienībai ir vajadzīgs.