Eiropas kausa sacensības džudo kadetiem

"Ķīpsalas" hallē divas dienas risinājās Eiropas kausa sacensības džudo kadetiem. Sacensībās, kas Latvijas galvaspilsētā notika jau otro reizi, piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku no 21 valsts, to skaitā arī Āzijas un Ziemeļamerikas jaunie džudisti. Sacensību pirmajā dienā no mūsējiem labāko rezultātu sasniedza Maksims Bulajevs, kurš svara kategorijā līdz 66 kilogramiem, izcīnot 3 uzvaras ieguva 5.vietu. Vēl trīs Latvijas pārstāvji ieņēma 7.vietu. Toties šodien Latvijas džudo saimei vislielāko panākumu sarūpēja Aleksandrs Avdejevs, kurš svara kategorijā līdz 73 kilogramiem izcīnīja bronzas medaļu. Lielas cerības tika saistītas arī ar Ņikitu Afanasjevu, kurš startēja svarā līdz 90 kilogramiem un jau iepriekš Eiropas kausā bija ticis uz goda pjedestāla. Šoreiz viss gāja labi līdz ceturtdaļfinālām, kur Ņikita piekāpās Ukrainas sportistam un cerības uz zeltu bija zudušas.

Intervija - Ņikita Afanasjevs, Latvijas džudists

Turpinot gandarījuma cīņas Afanasjevs tika līdz bronzas cīņai, kurā diemžēl zaudēja un palika piektais. Jāatzīmē, ka komandu ieskaitē vislabākās sekmes bija Azerbaidžānas, Polijas un Bosnijas un Heregovinas džudistiem.