Latvijas basketbolistiem piektā vieta Pasaules kausā un Žagaram rezultatīvo piespēļu rekords

Pasaules kausā basketbolā Latvija aizvadījusi savu pēdējo spēli turnīrā. Cīņā par piekto vietu Baltijas duelī pret Lietuvu uzvara 98-63. Sākums Latvijai labs, ātri vien 14-4, pirmie četri tālmetieni grozā, ceturtdaļā seši. Vēlāk gan spraigāk, pēc ceturtdaļas 28-20. Vēlāk 12 punktu vadība, - pēc puslaika gan mazliet mazāk 49-38. Trešajā ceturtdaļā teicams sniegums Latvijai, ļoti precīzs tālmetienos Artūrs Kurucs, mūsējie labāki pat zem groziem plus 32 vienubrīd. Šaubu par uzvaru nebija. Artūram Žagaram šodien tikai četri punkti, visi ar soda metieniem, taču – viņam 17 rezultatīvas piespēles tas ir jauns FIBA pasaules kausu finālturnīra rekords! Žagaram nebija arī nevienas kļūdas spēlē.

Pirms beigu ceturtdaļas plus 30 - 77-47. Vēlāk uzvara visā mačā 98-63 Artūram Kurucam 20 gūtie punkti spēles 22 minūtēs, grozā seši tālmetieni. 17 punkti šodien Šmitam, 12 Gražulim

Intervija - Artūrs Kurucs, Latvijas izlases aizsargs

Intervija - Artūrs Žagars, FIBA PK rekordists rezultatīvās piespēlēs

Intervija - Dairis Bertāns, Latvijas izlases kapteinis

Intervija - Rolands Šmits, Latvijas izlases uzbrucējs

Latvijai teicami aizvadīts turnīrs, piektā vieta. Komandu sporta veidos mūsdienās pasaules sporta kontekstā tas labākais sasniegums. Gaidām valstsvienību mājās ar lielu sveikšanu pirmdien pievakarē Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Cīņa par 7. vietu Slovēnija uzvarēja Itāliju 89-85.