Latvijas basketbolisti Andrejs Gražulis un Artūrs Žagars pēc spēles ar Brazīlijas izlasi

Latvijas vīriešu basketbola izlase turpina pārrakstīt vēsturi un Pasaules kausā turpina uzvarēt.

Turnīra otrā posma izšķirošajā spēlē mūsu komanda aizvadīja izcilu otro puslaiku, ar 104:84 apspēlēja Brazīliju un debijas reizē šāda līmeņa turnīrā iekļuva ceturtdaļfinālā.

Jau ar pirmajām minūtēm vadību uzņēmās mūsējie, taču kopumā cīņa ritēja punkts punktā. Pirmajai ceturtdaļai punktu ar precīzu tālmetienu pēdējā sekundē pielika Artūrs Kurucs un Latvijai + 2 22:20. Otrajā ceturtdaļā latvieši ātri panāca 10 punktu pārsvaru, taču pēc dažām minūtēm brazīlieši atjaunoja neizšķirtu. Pirms pārtraukuma pēdējo vārdu atkal teica mūsējiem – Dāvis Bertāns ar tālmetienu panāca 44:42 Latvijas labā. Lūzums mača gaitā notika trešajā ceturtdaļā, kurā Latvijas komanda bija neapturama. 10 punktus pēc kārtas guva Artūrs Žagars, komandai kopā 36 punkti, uz ko pretinieki atbildēja ar 21 un pēc nospēlētām 30 minūtēm Latvijai bija jau 18 punktu pārsvars 81:63. Pēdējā ceturtdaļā rezultāta starpība sasniedza pat 26 punktus un cīņa bija galā. Beigu rezultāts 104:84 un Latvija pārliecinoši iesoļoja Pasaules kausa ceturtdaļfinālā. Rezultatīvākais mūsu izlasē ar 24 punktiem bija Andrejs Gražulis.