Valmierā norisinās Latvijas čempionāts vieglatlētikā

Latvijas čempionātā šķēpmešanā lieliska sāncensība starp Līnu Mūzi-Sirmo un Aneti Kociņu. Smilteniete jau ar pirmo metienu pārsniedza 60 metrus, bet nākamajā mēģinājumā skaļas ovācijas un apsveikumi no visiem stadionā esošajiem. Mūze-Sirmā savu sezonas labāko rezultātu uzlaboja par teju divarpus metriem – 64metri un 78 centimetri – tas ir Latvijas čempiontituls, kā arī ceļazīme gan uz pasaules čempionātu Ungārijā, gan arī uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm nākamgad. Arī Pirms septiņiem gadiem tieši Jāņa Daliņa stadionā Mūze-Sirmā sasniedza Rio spēļu normatīvu.

Intervija - Līna Mūze-Sirmā, Latvijas čempione šķēpmešanā

Zīmīgi, ka Līna Mūze-Sirmā pirmo reizi škēpmešanas sektorā sacensībās piedalījās, kā precēta dāma un uzreiz sasniegts šīs sezonas ceturtais tālākais metiens pasaulē.

Intervija - Līna Mūze-Sirmā, Latvijas čempione šķēpmešanā

Vīriem tik augsta līmeņa metieni izpalika – vien Rolands Štrobinders pārsniedza 80m atzīmi – 81,14. Gatim Čakšam 79,22 metri ar ko varētu būt gana, lai jelgavnieks pievienotos Štrobinderam un Patrikam Gailumam pasaules čempionātā Ungārijā.

400m skrējienā Gunta Vaičule uzvarēja pārliecinoši, vien sasniegtais rezultāts 52,89 neļāva priecāties pavisam. Vaičule šosezon skrējusi daudz ātrāk. Ar šo titulu Vaičulei vajadzētu pietikt, lai tiktu uz pasaules čempionātu nākammēnes.

Intervija - Gunta Vaičule, Latvijas čempione 400m skrējienā

Vēsturisku Aleksandram Obižajevam 42 gadus piederošu U-23 vecuma rekordu gāza kārtslēcējs Valters Kreišs – 5m un 65cm.

Intervija - Valters Kreišs, Latvijas čempions kārtslēkšanā

Rītdien Valmierā Latvijas čempionāta otrā diena.