Teātra garša. Edmunds Freibergs un Ieva Segliņa

Uz sarunu tiekas teātru vecmeistari ar jaunajiem skatuves māksliniekiem un sarunājas par sev kopīgo tēmu – teātri un visu, kas ir ar to saistīts.

Šī projekta jēga ir veidot nosacītu tiltu starp teātra paaudzēm, kurām savstarpējā saikne ir zudusi laika straujā ritējuma dēļ. Lielākā daļa vecmeistaru teātros vairs nestrādā, bet daļa jauno skatuves mākslinieku par viņiem neko nezina. "Teātra garša" dod iespēju šīm paaudzēm satikties, sarunāties, mācīties, iedvesmoties vienam no otra, apmainīties domām par kopīgo mīlestību uz teātra mākslu un pasaules redzējumu. Bet mums – pārējiem – šīs sarunas dod iespēju mēģināt sajust, kas tad īsti ir teātra garša, jo, sarunājoties dažādām teātra paaudzēm, izgaismojas lietas, par kurām intervijās nemaz netiek jautāts.

Cikla pirmajā sarunā tiekas režisors un teātra pedagogs Edmunds Freibergs un Dailes teātra aktrise Ieva Segliņa. Abi mākslinieki sarunājas par to, cik ļoti dvēselē ir jābūt bērnam, strādājot aktiera profesijā un vai tas mainās, gadiem ejot uz priekšu. Abi dalās pārdomās par karu Ukrainā un teātra kā mākslas veida jēgu šādos apstākļos. Aizskarta tiek arī tēma par disciplīnas nozīmi aktieru izglītībā. Bet tās ir tikai dažas no tēmām, par kurām domām apmainījās abi teātra mākslinieki.