Aizvadīts Latvijas rallija čempionāta pirmais posms – rallijs "Sarma 2023"

Ar ziemas ralliju "Sarma" Gulbenes pusē sācies Latvijas čempionāts autorallijā. Kā ar sniegotajiem ceļiem tika galā mūsu reģiona labākie meistari vairāk zina stāstīt Andris Auziņš.

Rallijs Sarma šoreiz norisinājās vienā dienā, kur sportistiem bija jāveic kopā seši ātrumposmi. Trasē lielas korekcijas ieviesa tikko uzsnigušais un uzreiz kūstošais sniegs, kas padarīja ātru braukšanu vēl sarežģītāku. Īpaši to izjuta mūsu labākais pilots Mārtiņš Sesks, kuram pirmais starta numurs un sacesnībās bija spiests pildīt tā saukto “trases tīrītāja” funkcijas. Bez Seska pēc pirmajiem trim ātrumposmiem dominēja divi piloti – līderis igaunis Tims Kirge bija vadībā, bet trīsarpus sekundes no viņa atpalika Emīls Blūms. 

Nākamajos divos ātrumposmos Blūms atspēlēja sekundi katrā no tiem un pirms pēdējā starta bija tikai 1,3 sekundes lēnāks. Viss izšķirās pēdējos līkumos, kur Blūms bija vēl maķenīt ātrāks un summā par 0,11 sekundēm uzvaru izrāva Blūms. Tiesa prieki nebija ilgi, jo pēc sacensībām tehniskā komisija pārbaudē fiksēja nepilnības Blūma auto turbīnas gaisa ieplūdē, kas nozīmēja diskvalifikāciju un uzvaras lauri tomēr tika igaunim Kirgem. Neviena Latvijas ekipāža Gulbenes rallijā nav uzvarējusi jau 13 reizes pēc kārtas.