Savā Rokrakstā. Dejas koncertuzvedums

“Savā rokrakstā” ir 2020. gadā aizsākta tradīcija, kas pulcē labākos Rīgas tautas deju ansambļus uz vienas skatuves, lai priecētu dejas mīlētājus ar sev un skatītājiem iemīļotām latviešu skatuviskajām dejām – gan ar tādām zelta fonda dejām kā Harija Sūnas “Audēju deja” un Imanta Magones “Spēlē, spēlmani”, gan papildinot ar skatītājiem vēl neredzētām, pavisam nesen jaunradītām horeogrāfijām. 

Koncerta idejas autore un mākslinieciskā vadītāja ir Dagmāra Bārbale. Šogad koncertā VEF Kultūras pilī kuplā dejotāju skaitā piedalījās TDA “Ačkups”, DA “Daiļrade”, TDA “Dancis”, TDA “Gatve”,  TDA “Līgo”, TDA “Rotaļa”, TDA “Teiksma” un TDA “Vektors”.

Ikdienā šie ansambļi uz vienas skatuves sastopami reti, jo ik sezonu katrs ansamblis īsteno savus, oriģinālus projektus, iestudē uzvedumus un koncertprogrammas, kas raksturīgas konkrētam ansamblim. Tā, piemēram, kopš pirmā “Savā rokrakstā” 2020. gadā DA “Daiļrade” ir izveidojis folkbaleta izrādi “Cik saules mūsos”, TDA “Līgo” ir iestudējis dejas izrādi “Vilkaču mantiniece”, TDA “Rotaļa” ir pārsteigusi skatītājus ar dejas vēstījumu “Mana daļa ir zaļa”, TDA “Dancis”, sapulcējot vairākus Latvijā pazīstamus horeogrāfus, ir radījis deju programmu “Suitu dziesma dejā” ar mūziku no Raimonda Paula un Ances Krauzes albuma “Sasala jūrīna”, savukārt TDA “Vektors” ir radījis multimediālu dejas izrādi “Latvju zīmēs rotāties”. Nu laiks “Savā rokrakstā” tradīciju stiprināt un atkal tikties dejā, lai vienā elpā, ritmā un dejas valodā izdzīvotu kopradīto spēku, dejas dzīvo, mutuļojošo enerģiju un ļautu skatītājiem veldzēties augstas mākslinieciskās raudzes koncertā.