Māras Zālītes jubilejas koncerts "Paši skaistākie vārdi"

Tautā iemīļotā, izcilā dzejniece, dramaturģe un prozaiķe Māra Zālīte šogad svin jubileju. Kā dzimšanas dienas dāvana tapusi vērienīga koncertprogramma “Paši skaistākie vārdi”, kurā izskanēs dažādu žanru dziesmas ar Māras Zālītes dzeju. 

Tajā piedalīsies Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, Anmary, Andris Ērglis, Antra Stafecka, Jānis Strazdiņš un koris “Maska” Jāņa Ozola vadībā. Iespaidīgais solistu, kora un instrumentālistu sastāvs ļaus skatītājiem piedzīvot šo notikumu kā emocionālu un pilnasinīgu atskatu uz šo nozīmīgo Māras Zālītes daiļrades daļu. 

“Esmu bezgala pateicīga komponistiem, kas devuši manām dzejas rindām vēl vienu garu un laimīgu dzīvi: Jānim Lūsēnam, Imantam Kalniņam, Zigmaram Liepiņam, Mārtiņam Braunam, Raimondam Paulam, Kārlim Lācim, Uldim Stabulniekam, Uldim Marhilēvičam. Visiem nosauktajiem un  visiem nenosauktajiem. Pateicos dziesmu izpildītājiem: dziedātājiem, aktieriem, koriem un koristiem. Muzikantiem – solistiem un orķestrantiem. Lauku kapelām un dziesmu svētku lielajam korim. Visiem, kas dzied līdzi un pat zina vārdus! Paldies! Paldies!” – prieku pauž jubilāre.

Māras Zālītes dzeja devusi dvēseli un ilgmūžību daudzām populārām dziesmām: “Tik un tā”, “Virs galvas mūžīgs Piena ceļš”, “Komunālais blūzs”, ”Paši skaistākie vārdi”, “Trīs lietas”, “Veltījums”, “Mežā”, “Nākamā pietura depo”, “Gāju ceļu dziedādama”, “Manā sirdī”, “Karsta, karsta rīta rasa” u.c., kā arī dziesmām no teātra izrādēm “Meža gulbji”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Lāčplēsis”, “Sfinksa”, “Tobāgo!”, “Mistērija par sapni un mīlestību”, “Kā ābeļdārzs ir brīvība”, “Priekules Ikars”, “Indriķa hronika”, “Neglītais pīlēns”.