Itālijā atrod unikālu senu bronzas skulptūru kolekciju

Arheoloģiskos izrakumos Itālijā atrasta unikāla 1. un 2. gadsimtā pirms mūsu ēras radītu bronzas skulptūru kolekcija. Mākslas darbi sniedz ieskatu maz izzinātā etrusku kultūras norieta un Senās Romas veidošanās posmā.

      Tikai pirms dažām dienām lielajā baseinā tika izdarīts ārkārtējs atklājums. No tā pamatnes - šīs monumentālās struktūras zemākā punkta, iznira no pirmā līdz otrajam gadsimtam pirms mūsu ēras radīti 24 bronzas šedevri. Tas bija laiks, kad Etūrijā beidzas etrusku dominance un sākās romiešu laikmets.

     Pilna izmēra dievību un valdnieku skulptūras, atsevišķu ķermeņa daļu atveidi, monētas un citi vēsturiski priekšmeti tika atrasti pie kāda termāla avotā Toskānā netālu no Sjēnas pilsētas. Tie saistīti ar dziednieciskiem rituāliem, un arheologi pamatoti norāda, ka atradums palīdzēs pārrakstīt vēsturi. Laikmetu maiņu iezīmēja kari un konflikti, bet atrasti uzraksti gan etrusku, gan latīņu valodā, kas parāda, ka dievus svētnīcā pie pirts kopā pielūdza pie etrusku un romiešu elites piederošas ģimenes. Atklājuma nozīmi jau novērtējušas amatpersonas, un plānots šajā vietā izveidot īpašu muzeju. Vēsturnieki to dēvē arī par lielisku starptautiskas sadarbības piemēru, jo izrakumos piedalījās speciālisti un studenti no daudzām ārvalstīm.