Irākas galvaspilsētā Bagdādē nemieri

Sadursmēs Irākas galvaspilsētas nocietinātajā Zaļajā zonā nogalināti vismaz 15 šiītu garīdznieka Sadra atbalstītāji. Nemieri Bagdādē sākās pēc ietekmīgā līdera paziņojuma, ka viņš aiziet no politikas.

      Anonīmi avoti Irākas drošības dienestos vēsta, ka Sadra atbalstītāji atklāja uguni uz Zaļo zonu, kur atrodas valdības institūcijas un ārvalstu vēstniecības, bet drošībnieki neatbildēja. Arī aculiecinieki apstiprināja, ka apšaudes galvenokārt notikušas starp Sadra un konkurējošā šiītu spēka - pro-irāniskā Koordinācijas tīkla, atbalstītājiem. Zaļajā zonā arī nokrituši vismaz septiņi artilērijas šāviņi, bet nav skaidrs, kas atklāja uguni. Mediķi vēsta, ka cietuši vēl vismaz 350-it cilvēki, un daļa cilvēku ievainojumus tomēr guvuši sadursmēs ar policistiem. Valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis un no pulksten 7 vakarā noteikta komandant-stunda.

    Atgādināsim, ka parlamenta vēlēšanās pagājušā gada oktobrī Sadra bloks uzvarēja un ieguva 73 deputātu vietas. Tomēr neizdevās izveidot koalīciju ar citiem šiītu politiskajiem spēkiem, un sākās dziļa politiskā krīze. Pēc Sadra negaidītā paziņojuma viņa atbalstītāji iebruka Republikas pilī, kur notiek valdības sēdes un atkārtoti aicina atlaist parlamentu un izsludināt jaunas vēlēšanas.