FK «RFS» emocijas pēc spēles ar «Hibernians»

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pēdējā kārtā jeb play-off no pēdējām divām Latvijas komandām iekļuva RFS. Uzvara Maltā pret Hibernians 3-1, summā 4-2 un play-off būs jātiekas ar Ziemeļīrijas “Linfield”. Spēli un emocijas atceras Matīss Timofejevs.

Spēli tiesāja Ukrainas arbitre Katerina Monza, kura nupat bija galvenā tiesnese Eiropas čempionāta finālmačā sievietēm.

Spēles sākumā aktīvāki bija rīdzinieki, bet uzbrukuma noslēgumos pietrūka veiksmes. Puslaika vidū gan RFS paveicās aizsardzībā, maltieši neizmantoja iespēju no soda laukuma vidus. Puslaika izskaņā RFS pirmais pusmoments - Iličs sita ar galvu, bet tad soda laukumā nogāzts tika Marešs un rīdziniekiem 11m soda sitiens. To pārliecinoši realizēja Petra Marešs, kurš pirmajā mačā šādu iespēju palaida garām. RFS vadībā ar 1-0.

Otrā puslaika sākumā visiem spēkiem uz priekšu metās Hibernians, bet maltieši netrāpīja vārtu četrstūrī no pāris metru attāluma. Rīdzinieki sagaidīja savu iespēju - laba brīvsitiena izspēle un no vārtu priekšas kotdivuārietim Kvadio pietrūka pavisam nedaudz, lai dubultotu pārsvaru. Maltas komanda gan savu panāca - vārtus guvušais Marešs savā soda laukumā spēlēja ar roku un Hibernians arī spēja realizēt 11m soda sitienu un panāca 1-1. Maltieši bija uz viļņa, bet lieliski pretuzbrukumi padevās rīdziniekiem - Emersons sita pa vārtiem, bet atlēkušo bumbu vārtos raidīja serbs Andrejs Iličs. Un tieši serbs atrisināja šīs spēles iznākumu - mača izskaņā Iličam vēl viens vārtu guvums un RFS uzvara ar 3-1. 

Intervija - Viktors Morozs, RFS galvenais treneris 

Intervija - Andrejs Iličs, RFS komandas uzbrucējs

Tas ir ļoti labi mūsu klubam, RFS, mums būs iespēja iekļūt grupu turnīra un esmu ļoti laimīgs, tāpat esmu laimīgs, ka iedevās pašam gūt divus vārtus šajā uzvarā. Ir brīnišķīga sajūta, esmu ļoti laimīgs.”

Rīdzinieki spēlēs UEFA EKL kvalifikācijas izslēgšanas kārtā!