Davors Čutura kļūst par Latvijas handbola valstsvienības galveno treneri

0.0
Par jauno Latvijas handbola valstsvienības galveno treneri kļuvis 42 gadus vecais serbu speciālists Davors Čutura. Līgums noslēgts uz 1+2 gadiem. Plašāk stāsta Matīss Timofejevs.

Davors Čutura aizvadījis iepsaidīgu spēlētāja karjeru. 11 gadus pavadījis Spānijas čempionātā – divreiz kļūstot arī par rezultatīvāko spēlētāju.

Pēc tam spēlējis Portugālē, Katarā un Francijā, kur bijis komandas biedrs ilggadējam Latvijas izlases kapteinim Ingaram Duduem.

Šobrīd Čutura ir spēlējošais treneris 4. spēcīgākajā Itālijas klubā «SSV Brixen», to nākamgad pārstāvēs Latvijas handbolists Māris Veršakovs.

Intervija - Davors Čutura, Latvijas handbola valstsvienības galvenais treneris

Intervija - Līga Bīriņa, LHF ģenerālsekretāre

Intervija - Artūrs Kuģis, Latvijas handbola valstsvienības vārtsargs

Davors Čutura atrodas trenera karjeras sākumposmā. Paralēli darbam valstsvienībā viņš turpinās darbu Itālijas klubā. Ar Latvijas izlases spēlētājiem plānots iepazīties vasaras vidū. Valstsvienība piedzīvo paaudžu maiņu, no pieredzējušajiem spēlētājiem ierindā palikuši vien daži, viņu vidū gan viens no Eiropas labākajiem handbolistiem Dainis Krištopāns.

Rudenī valstsvienība uzsāks 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikāciju. Latvija spēlēs vienā grupā ar Franciju, Itāliju un Poliju.