Pa straumei. Svēte
Svēte.
Laivu brauciens pa teiksmainiem nostāstiem apvīto Zemgales upi Svēti būs krāšņs, priecīgs un karsts. Urga, Helēna un Roberts ceļā sastaps brīnumainus ļaudis, reibs mētru aromātos, karsīs svelmainos lauku darbos un peldēsies ne ar ko nesalīdzināmā zemgaliešu viesmīlībā.
Ceļojuma sākuma punkts būs Augstkalne, kur laivotāji kopā ar vietējām jaunietēm izstaigās Mežmuižas pili, kas pārtapusi Harija Potera kompānijai piestāvīgā skolā. Jaunieši ielūkosies arī Augstkalnes baznīcā un izstaigās Augstkalnes dzirnavu ezera krastus, kur, starp citu, daiļo vītolu paēnā pamatīgu iedvesmu smēlies pats Rainis.
Svētes ceļojumā jauniešiem būs iespēja ielūkoties divos dažādos lauksaimniecības virzienos – sajust labības lauka varenību konvencionālā lielsaimniecībā un pielikt roku piemājas saimniecībā "Dimzēni", kur tās īpašnieki darbojas pēc permakultūras principiem. Svelmaino karstumu un piezagušos izsalkumu būs iespēja remdēt piparmētru namiņā, kur ceļotāji iepazīs neskaitāmi daudz dažādu mētru veidu un baudīs mētru pielietojumu kulinārijā.
Ceļojums pa Svēti turpināsies gar reiz varenajām Mūrmuižas dzirnavām uz Ūziņu bibliotēku, kur fantastiskā novadpētniece un bibliotekāre Gunita Kulmane atklās aizraujošus un mazdzirdētus stāstus par Aspazijas dzimtas likteņiem. Un tad jau ceļotāji nokļūs arī Aspazijas dzimtajās mājās "Daukšās", kur ierīkota dzejnieces piemiņas istaba.
Ļaujoties Svētes upes straumei, Urga, Helēna un Roberts nonāks līdz Svētei, kur jauna, enerģiska ģimene uzņēmusies atjaunot milzīgo Lielsvētes pili. Tā, starp citu, sākotnēji bija piederējusi Rundāles pils saimniekiem un būvēta kā izklaides pils. Turpat Svētes upes krastā vietējās folkloras kopas izpildījumā skanēs Svētes upei veltīta tautasdziesma un Helēnai būs iespēja pielaikot novada tautastērpu.
Tālāk pa straumei jaunieši slīdēs uz Jelgavas pusi, kur ceļā sastaps pāris Latvijā vienīgās akreditētās Rokskolas (BJMK) pasniedzējus Sandi Kallionu un Indaru Markotu no grupas "Blind Shapes" un ļausies vasarīgai peldei lieliskas mūzikas pavadībā.