Latvijas - Igaunijas basketbola līga. "VEF Rīga" 91:57 "Tartu Ulikool"

VEF šī bija pirmā spēle desmit dienās. Turklāt pret Tartu, kam negaidīti zaudēja regulārās sezonas izskaņā. Ceturtdaļfināla sērijas sākums līdzvērtīgs abu komandu izpildījumā. Nikolaja Mazura trenētā Igaunijas komanda pirmajās desmit minūtēs demonstrēja nepiekāpīgu spēli, kas atsevišķos brīžos ļāva izvirzīties vadībā. Tomēr ceturtdaļas izskaņā VEF pēc ukraiņu leģionāra Vitālija Zotova precīzā tālmetiena pārņēma spēles iniciatīvu. Lieliski spēlē iegāja soms Aleksandrs Madsens, kurš pirmajā puslaikā guva 15 punktus, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā viņam vidēji sezonā. Lūzums spēlē notika otrajā ceturtdaļā. VEF dominēja gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Izmantoja savus metienus, izcīnīja trīs reizes vairāk atlēkušās bumbas. Tas ievadīja rīdziniekiem veiksmīgu spēles turpinājumu, kurā VEF ar katru uzbrukumu palielināja savu pārsvaru. Izskaņā Jāņa Gailīša trenēta komanda izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 91:57. Rezultatīvākais VEF panākumā – Aleksandrs Madsens – 23 punkti, Džeilenam Railijam 15, bet Artim Atem – 12 punkti.

Intervija - Artis Ate, “VEF Rīga” uzbrucējs

VEF ar šo uzvaru izvirzījušies vadībā ceturtdaļfināla sērijā. Nākamā spēle piektdien, 1. aprīlī Tartu. Lai iekļūtu Latvijas-Igaunijas basketbola līgas pusfinālā – jāizcīna divas uzvaras.