Blinkens atkārtoti sola ASV atbalstu Ukrainai

     Amerikas Savienoto Valstu valsts sekretārs Entonijs Blinkens viesošanās laikā Kijevā atkārtoti solījis atbalstu Ukrainai, ko nopietni apdraud Krievija. Maskava pie robežas izvietojusi apmēram 100 tūkstošus karavīru, un pastāv nopietns iebrukuma risks. 

     Blinkens pēc tikšanās ar savu Ukrainas kolēģi Dmitro Kulebu norādīja, ka iespējamajai Krievijas agresijai būs ļoti nopietnas sekas, tai skaitā finanšu un ekonomikas sfērā. Maskavai būšot jāmaksā dārga cena, ja tā noraidīs konflikta risināšanas diplomātisko ceļu. Vienlaikus izskanējusi informācija par ASV prezidenta Džo Baidena administrācijas lēmumu piešķirt papildu 200 miljonus dolāru aizsardzības un drošības jautājumu risināšanai.

     Jau šodien Blinkenam Berlīnē paredzētas sarunas ar Vācijas, Francijas un Lielbritānijas pārstāvjiem, lai stiprinātu Rietumvalstu vienotību saspīlētajā situācijā. Savukārt rīt ASV ārlietu resora vadītājam plānotas sarunas ar Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu. Blinkens uzsvēra, ka Vašingtona nesniegs oficiāli rakstisku atbildi uz Krievijas “drošības garantiju” pieprasījumu, un abām pusēm vajadzētu meklēt kopsaucēju.

Komentāri

Kategorijas