Jauna dinozauru suga, iespējams, atrasta muzejā Nīderlandē

   Jaunas sen izmirušo dinozauru sugas iespējams atklāt arī muzejā. Kāds praktikants muzejā Nīderlandes pilsētā Bokstelā ievēroja, ka vairāki kāda dzīvnieka skeleta kauli būtiski atšķiras no zināmo sugu pārstāvju kauliem.

     Piemēram, dažām sugām šeit ir tikai viens šāds caurums, bet šeit ir vairākas. Tātad viņš atšķiras no citām šīs saimes sugām. Skriemeļi bieži vien ir norāde uz to, kam tie pieder. Šajā ģimenē ir arī citas sugas, kuru pārstāvji ir daudz lielāki un kuriem ir daudz garāki kakla skriemeļi.

     Muzejs iegādājās dinozaura – diplodoka, skeletu, un praktikanta uzdevums bija to samontēt un apstiprināt piederību konkrētai sugai. Bieži tiek atrasti tikai daži seno dzīvnieku kauli, bet šajā gadījumā bija pieejama puse skeleta Jaunais pētnieks pieļauj iespēju, ka citi zinātnieki atšķirības neuzskatīs par tik būtiskām, lai apstiprinātu jaunas sugas atklāšanu, tāpēc gaida atbildi. Taču notikušais ir īpašs, jo Toms par dinozauriem aktīvi interesējās jau bērnībā, bet patlaban studē dabaszinātnes. Vienlaikus tiek ziņots arī par unikālu atradumu dabā Lielbritānijā. Rutlendas dabas rezervātā netālu no Lesteras atrastas desmit metrus gara jūras plēsēja, dinozauru laikabiedra, ihtiozaura atliekas

Komentāri

Kategorijas