Daudz laimes, jubilār! Mācītājs un domātājs Krists Kalniņš

Interviju cikls “Daudz laimes, jubilār!” šī gada sezonu noslēdz īsi pirms Ziemassvētkiem, sarunājoties ar mācītāju Kristu Kalniņu. Krists ir komponista Imanta Kalniņa un aktrises Helgas Dancbergas dēls, aktrises Rēzijas Kalniņas dvīņu brālis. 

Krists, izaudzis mākslas un mūzikas vidē, gēnu līmenī nes sevī kaut ko īpašu. LTV arhīvs glabā materiālus no brīža, kad Kristam bija tikai viens gadiņš – slavenais komponists Imants Kalniņš ticis nofilmēts ar saviem mazajiem dvīņiem, kas tolaik guļ ratiņos. Cits arhīva materiāls fiksējis brīdi, kad astoņgadīgie Rēzija un Krists platē ieskaņo tēva rakstīto dziesmu “Zilais putniņš”. 

Pirms gada, atzīmējot savu 50. dzimšanas dienu, K. Kalniņš laiž klajā 15 gadu laikā tapušu dzejoļu krājumu “Niekkalbīša dzejoļu grāmatiņa”. Mācītājs gan pazemīgi saka, ka dzejoļus nevis rakstot, bet pierakstot. Tie esot cilvēku un Dieva klātbūtnes sajūtu inspirēti atspoguļojumi.

No otras puses, kā ikvienam slavenu vecāku bērnam dzimta Kristam uzlikusi arī īpašus izaicinājumus. Visticamāk, meklējot savas dziļās atbildes un dziedējot ievainojumus, Krists Kalniņš nonācis pie ticības Dievam, vēlmei kalpot un mācītāja profesijas. Arī viņa bērniem svētītā ģimene, kas veidota kopā ar sievu Lindu, savā ziņā ir kā vēstījums par tēva atbildību un dzimumu lomām mūsdienu sabiedrībā. 

Saruna ar Kristu allaž ir pazemīga un auglīga miera caurstrāvota, kas katram mīloši uzdod jautājumu: “Kādu dzīvi tu vēlies dzīvot?”