Projekts "Būris". Margarita Bunkše: būt armijā – tas ir darbs lielāka mērķa vārdā

To, ka rutīnas darbs birojā nav domāts viņai, Margarita Bunkše sapratusi jau sen. Dzimusi Rīgā, augusi ASV. Tur arī studējusi angļu valodu un filozofiju. Viņas dzīvi izmainīja kāda vasara, kad Margarita devās pastrādāt uz Jeloustonas nacionālo parku. Darba pieredzē apceļojusi teju visu ASV, strādājusi arī Havaju salās un Nepālā. Tagad Margarita atgriezusies dzimtenē un ir dižkareive NBS Štāba bataljonā Rīgā.

“Man patīk šī stabilitāte,” tagad saka Margarita, kura pieradusi ļauties avantūrām un doties pretī nezināmajam. Smejot gan atzīst, ka nav izskaidrojams, kā viņa nonāca un palika Rīgā, jo vispār brauca skriet maratonu Grieķijā. Lai gan Margarita visai miglaini atceras trauksmaino barikāžu laiku, jo tolaik bija maza meitene, viņai atmiņā tomēr spilgtas epizodes no Zaķusalas – mamma strādāja Latvijas Televīzijā. Patriotisms, kas virmoja gaisā līdz ar ugunskuru dūmiem, un spēcīgā kopības sajūta. “To es novēlu arī šodien – atcerēties savu patriotismu,” saka NBS dižkareive.

Plašāka saruna ar Margaritu klausāma mūsu raidierakstu kanālos: https://open.spotify.com/episode/6b5PHNUvlz9ob3rrI9nwhD?si=dea852e408444849