sestdiena, 13. augusts

Vārda dienas: Velga, Elvīra, Rēzija

Latvijas Sabiedriskie Mediji Bērnistaba

Projekts «Būris». Raitis Čerņavskis: pie elektroauto pierod ātri

Mūsdienu elektroauto ražošanā laiku varētu iedalīt “līdz un pēc Teslas” parādīšanās. Ambiciozā ASV uzņēmēja Īlona Maska uzņēmums radīja apvērsumu auto industrijā un aizsāka jaunu ēru. “Tesla Model 3” joprojām ir vislabāk pārdotais elektroauto pasaulē. Latvijā tas ir 5.vietā starp populārākajiem reģistrētajiem elektroauto, bet izteikts līderis pie mums ir “BMW i3”. 

Viens no Teslas īpašniekiem Latvijā ir Raitis Čerņavskis, kurš savu mašīnu padarījis arī par soctīklu zvaigzni – atraktīvā veidā stāstot, kas viņam patīk un kas “besī” braucot ar šo auto. Raitis godīgi atzīst, ka iegādāties elektroauto, viņu nemudināja rūpes par vidi, bet vilinošas šķita pieejamās ekstras un bonusi – ka Rīgā drīkst pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslu, ka drīkst novietot autostāvvietās bez maksas, ka ir nodokļu atlaides... Pagaidām viņš neuztraucas arī par elektrības cenu sadārdzināšanos, jo mājās ir saules paneļi. 

Bet Raitis nespēj iedomāties situāciju, kā vienas daudzstāvu mājas pagalmā kādā Rīgas guļamrajonā vai garāžu kooperatīvā varētu notikt daudzu elektroauto uzlāde.

© 2022 LSM.LV Jebkādu materiālu pilnīga vai daļēja izmantošana atļauta tikai ar lsm.lv redakcijas atļauju.
Ziņot par kļūdu: [email protected]