Zemes stāsti. Elīza Ilze Malceniece

LTV programmā atgriežas žurnālista un režisora Armanda Tripāna veidotais dokumentālo raidījumu cikls "Zemes stāsti’’. 10 jauni stāsti par cilvēkiem Latvijas reģionos, kuri tur atraduši spēku, iedvesmu un mīlestību pret darbu un zemi. Stāsti, kurus cilvēki gaida, sākoties rudens vakariem pie televizoru ekrāniem.

Desmit raidījumos "Zemes stāsti’’ viesosies visos Latvijas reģionos, stāstot par arbūzu, aitu, ķiploku, dārzeņu, ķirbju, kartupeļu, liellopu un citu saimniecību ģimenēm. Šie nebūs stāsti par lauksaimniecību – tie ir stāsti par mums pašiem, latviešiem. Par mūsu saknēm. Par saimniekiem savā zemē – kā darīt lietas pa īstam, no sirds. Arī tad, ja dzīve iesit pliķi sejā.

Pirmajā sezonas raidījumā "Zemes stāsts" būs par ģimeni, kas visi kopā saimnieko Mālpils pusē un audzē dārzeņus. Stāsts par paaudzēm, kas ir Latvijas spēks, un pateicību senčiem par doto un ierādīto ceļu dzīvē. Par ticību un spēku dot citam vairāk nekā sev.

Īpaša veiksme raidījumam ir ģitārista Mārča Auziņa mūzika. Jau piekto sezonu viņš aranžē mūziku. Raidījuma mērķis, piedaloties operatoram Artūram Liepiņam, ir izcelt Latvijas lauku skaistumu un darba tikumu – tie ir dokumentāli stāsti par dzīvi mūsdienu laukos.

1. sērija. Elīza Ilze Malceniece.

Viņa ir jauna un degoša agronome. Maziņa būdama, arī viņa kopā ar citiem bērniem vecāku saimniecībā darījusi teju visu – ravējusi burkānu dobes, laistījusi siltumnīcas un dusmojusies. Kāpēc vasarā vecāki neaizved uz jūru? Tagad viņa to saprot un jūt sirdī milzu pateicību. Tas viss ir veidojis viņas enerģiju un gribu turpināt stiprināt vecāku radīto saimniecību. Viņa nesapņo, viņa dara. Viņa tic, ka visu Latviju varam pabarot mēs paši. Tāpat kā reiz Allažu baznīcai vietējie cilvēki atdeva teju visu, lai celtu to un mīlētu. Šis stāsts būs par mīlestību un nedaudz par dārzeņu vagām.