Latvijas čempionāts vieglatlētikā

18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā, Latvijas Televīzija skatītājiem sarūpējusi virkni interesantu stāstu par Latviju un latviešiem, kā arī patriotisku muzikālo programmu.

Dzimšanas dienas rītā LTV1 pl. 7.00 būs vērojams “Rīta Panorāmas” svētku speciālizlaidums, bet tam pl. 9.00 sekos Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltīts ekumenisks dievkalpojums, kurā piedalīsies visu Latvijas lielāko reliģisko konfesiju bīskapi un pārstāvji. Pl. 10.00 būs vērojama pēc Rūdolfa Blaumaņa stāstu motīviem uzņemtā Imanta Krenberga komēdija “Īsa pamācība mīlēšanā”.

Pl. 11.30 un 13.35 tiešraidē pieslēgsimies Svētku studijai, kur Gundars Rēders kopā ar Ilzi Dobeli uz sarunām aicinās mūsu valstij nozīmīgus cilvēkus. Pl. 12.00 būs vērojama svinīgā Saeimas sēde.

Pl. 15.05 televīzijas pirmizrādi piedzīvos dokumentālais stāsts “Apskrien Latviju”, kas ir patiess pierādījums tam, ka nekas nav neiespējams. Jaunais arhitekts Dins Vecāns 22 dienu laikā noskrēja 1740 kilometrus, apskrienot Latvijas robežu caur 43 novadiem un katru dienu noskrienot divus maratonus. Sākotnēji skrējiens bija plānots kā Dina izaicinājums un dāvana Latvijai simtgadē, bet tas izauga par pasaules mērogā unikālu ultramaratonu. Savukārt pl. 17.00 būs vērojams raidījuma “TE!” speciālizlaidums. Tas būs veltīts valstiskumam – “Te! bija” sadaļā iepazīsimies ar Latvijas brīvības simbolu stāstiem, “Te! Ir” satiksim divus vīrus, caur kuriem atklāsim cilvēku iekšējo neatkarību un pašpietiekamu saimniekošanu savā zemē, bet “Te! Būs” apzināsim tautas pulcēšanās lomu demokrātijā un neatkarībā no protestiem līdz Dziesmu un Deju svētkiem.

Pl. 18.30 izskanēs tradicionālais valsts svētku koncerts, kas pandēmijas apstākļos būs pavisam atšķirīgs no citiem gadiem. Šoreiz – Rīgas pilī un Reiņa Suhanova režijā. Koncertā izskanēs latviešu autoru mūzika – smeldzīga, gaiša, jautra, arī patriotiska – no tautasdziesmām līdz pat mūsdienu autoru darbiem. Koncertā piedalās – Jānis Aišpurs, Zigfrīds Muktupāvels, Raimonds Tiguls, Jēkabs Nīmanis, Rīgas Doma zēnu koris un daudzi citi. Koncerta kulminācijā ar svētku runu teiks Valsts prezidents Egils Levits.

Vakarā, pl. 20.25 Gundars Rēders raidījuma “1:1” svētku speciālizlaidumā sarunāsies ar Latvijas Radio kora diriģentu Kasparu Putniņu, savukārt pl. 21.15 izskanēs 18. novembra koncerts Z studijā, kurā uzstāsies grupa “Raxtu Raxti”. Grupas centrālais notikums katru gadu ir koncerti 18. novembrī, kuros mūziķiem īpaši svarīgi ir celt godā latvietību un latviešu valodu. Šoreiz to būs iespējams vērot ar LTV starpniecību. Koncerts norisinās ar Kultūras ministrijas atbalstu, valsts simtgades programmas ietvaros. Savukārt pašā vakarā, pl. 22.00, svētku dienas programmu noslēgsim ar košo filmu “Homo Novus”.

Svinēsim Latvijas dzimšanas dienu droši un atbildīgi. Būsim kopā Latvijas Televīzijā!

Komentāri

Kategorijas