Kā rīkoties dabā ieraugot sarkanausu bruņurupuci un kāpēc Latvijā tiem nav jābūt?

Jāņos Latvijas Televīzijas skatītājiem būs iespēja vērot gan iecienīto latviešu kino klasiku, gan kārtīgu svētku noskaņojuma devu iegūt no Latvijas Nacionālā teātra aktieriem.

Pirmssvētku dienā, 22. jūnijā pl. 15.00 LTV1 būs vērojams Latvijas Nacionālā teātra un Latvijas Televīzijas kopīgi veidots raidījums “Skroderdienas 4 olekšu distancē”. Režisores un scenārija autores Indras Rogas vadībā 2 metri pārrēķināti Blaumaņa laika mērvienībās, tādēļ mīļie “Skroderdienu” varoņi centīsies ievērot 4 olekšu distanci viens no otra. Uzmanības centrā, protams, būs “Silmaču” mīlētāji – Antonija, Elīna, Dūdars un Aleksis – un atgādinājums visiem mums pirmsjāņu laikā, ka “sirds palaikam nav valdāma ar paša prātu, ko nu vēl ar otra padomu”. Galvenajās lomās – Dita Lūriņa, Līga Zeļģe, Daiga Gaismiņa, Ainārs Ančevskis, Uldis Dumpis, Jānis Vimba, Igors Šelegovskis, Jurģis Spulenieks un citi. Pievakarē – plkst.  18.20 būs skatāma obligātā Jāņu laika filma – “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Zāļu dienā, 23. jūnijā plkst. 12.10 būs skatāma 2016. gadā Druvienā spēlētā Nacionālā teātra “Skroderdienu” versija. 1986. gadā Druvienā tika spēlēta neaizmirstamā brīvdabas izrāde, tādēļ pirms 4 gadiem teātris atgriezās Druvienā, lai ar jaunu azartu un prieku brīvā dabā izdzīvotu Vidzemes sētas stāstu. Plkst. 15.40 – leģendārā Jāņa Streiča filma “Mans draugs – nenopietns cilvēks”. Plkst. 18.45 – televīzijas pirmizrāde dokumentālajai filmai “Senču balsis”. Filma veidota kā dūdu un bungu grupas “Auļi” ceļojums dažādu tautu dziedāšanas tradīcijās – no Mongolijas stepēm un rīkles dziedāšanas, līdz Austrijas Alpiem un jodelēšanai. Protams, būs arī stāsts par latviešu tradicionālo dziedāšanu. Svētku vakarā – plkst. 21.05 aicināsim līgot kopā ar Latvijas Sirdsdziesmu. Īpašajā retro koncertā salīgosim, ziņģēsim un dancosim pie skanīgākajām latviešu ballīšu dziesmām, bet pēc tam varēsim kavēties atmiņās par laiku bez distancēšanās – būs vērojams aizvadītā gada pasākuma “Līgosim krastmalā!” koncerts “Viena tante teica...”, kurā Raimonda Paula joku dziesmas Kristapa Krievkalna muzikālajā virsuzraudzībā izpildīja Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa, Ginta Krievkalna, Daumants Kalniņš, Jānis Apeinis un Andris Ērglis.

Jāņu rītā no plkst. 9.50 būs vērojams mazs Aleksandra Leimaņa jautrāko filmu maratons – “Vella kalpi”, “Vella kalpi vella dzirnavās” un “Melnā vēža spīlēs”. Savukārt plkst. 14.50 LTV1 skatītājiem būs iespēja vērot latgaliešu vitalitātes apliecinājumu – izrādes “Latgola.lv” pirmo daļu. Turklāt vakarā – plkst. 21.15 būs skatāms izrādes turpinājums – “Latgola.lv 2”. Izrāžu ieraksti tapuši ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Svētkos plānotas daudzas brīvdienas, tādēļ, lai nezaudētu svētku sajūtu, atgādinām, ka REPLAY.lv ir pieejami pilnīgi visi Z studijas koncerti! Savukārt LTV7 svētkos piedāvās atpūsties no Jāņu tematikas, jo 23. un 24. jūnijā tur būs vērojams detektīvseriālu “Šekspīra un Hetavejs” un “Tēvs Brauns” maratons.

Latvijas Televīzija vēl lustīgu līgošanu!