ES un ASV atrisina vēsturisku tirdzniecības strīdu

Pēc vasaras brīvdienām LTV1 no 2. septembra atgriežas iknedēļas kultūras raidījums “100g kultūras” ar jauninājumiem un skatītājiem pieejamākiem ētera laikiem. Visus “100g kultūras” raidījumus ētera dienā būs iespēja noskatīties arī Latvijas Televīzijas (LTV) mājaslapā http://ltv.lsm.lv/lv/kultura/100g-kulturas/

Raidījums „Personība. 100g kultūras” turpmāk būs skatāms otrdienās pulksten 19.15 ar atkārtojumu trešdienās pulksten 17.15. Jau 2. septembrī skatītāji tiksies ar dziedātāju Mariju Naumovu, bet pēc nedēļas – 9. septembrī - ar Gaismas pils autoru arhitektu Gunāru Birkertu un viņa dzimtu. Savukārt 16. septembrī gaidāms Maijas Amoliņas ekskluzīvs Lucernā filmēts raidījums ar pasaules slavu ieguvušo diriģentu Andri Nelsonu, kā arī saruna ar viņa dzīvesbiedri spožo operzvaigzni Kristīnu Opolais.

Raidījumu „Diskusija. 100g kultūras” kā ierasts būs iespēja vērot tiešraidē ceturtdienās pulksten 17.15. Līdz ar pirmo sezonas pārraidi no 4. septembra raidījuma vadītājai un režisorei Kristīnei Želvei pievienosies pazīstamais raidījumu vadītājs un žurnālists Gustavs Terzens. Pirmais Diskusijas temats būs veltīts sociālajos tīklos karsti apspriestajam jautājumam par vides objektu - izveidoto sirsniņu uz pilsētas uzraksta “Rīga”.

Savukārt rubrika “100g kultūras. Nacionālie dārgumi” būs skatāma svētdienās pulksten 16.00 ar atkārtojumu otrdienās pulksten 17.15, sākot no oktobra mēneša jaunā vizuālā noskaņā.

LTV 60. jubilejas sezonā turpinās piedāvāt padziļinātu kultūras saturu, kas stāsta par talantīgu personību dzīvi un darbu, kā arī analizē aktuālus kultūras problēmjautājumus. LTV ēterā turpināsies arī skatītāju iemīļotais raidījums “Kultūras dīvāns”, kas saņēmis labas atsauksmes un piesaistījis plašu kultūras interesentu auditoriju, kā arī Kultūras ziņas. Gatavojoties Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijai, kas šogad norisināsies Rīgā, LTV7 jau oktobrī piedāvās jaunu, Eiropas kino veltītu raidījumu.

Arī jaunajā sezonā LTV  demonstrēs augstvērtīgus kultūras notikumus Latvijā un pasaulē, skaistākos klasiskās mūzikas koncertus un labākās pēdējo gadu Eiropas filmas.

Jau šonedēļ 6. septembrī pulksten 21.30 LTV1 ēterā gaidāms Ž. Bizē operas „Karmena” brīvdabas oriģināliestudējums šīgada Siguldas Opermūzikas svētkos ar izcilu pasaules operas solistu buķeti. Savukārt 27. septembrī LTV skatītājus priecēs Dž. Verdi operas «Trubadūrs» iestudējums Alvja Hermaņa režijā ar Annu Ņetrebko pavisam nesenā ierakstā no  Zalcburgas.