1941. gada deportācijām 80. Bagātā onkuļa dzimšanas diena Abrenē

0.0

LTV1 demonstrēs divu raidījumu ciklu „Ar balsu vairākumu”, kura mērķis ir parādīt, kā tiek pieņemti lēmumi Eiropas Savienībā (ES) – ES Padomē (30. aprīlī pulksten 10.00) un Eiropas Parlamentā (9. maijā pulksten 10.00). Raidījuma pamata mērķauditorija ir vidusskolnieki, taču veidotāji ir pārliecināti, ka noskatoties pārraidi, arī citiem radīsies priekšstats, kā tad īsti politiķi tur, Eiropas Savienības institūcijās, lemj, kā mēs dzīvosim.

Vai jūs zināt, kā tiek pieņemti lēmumi Eiropas Savienībā? Raidījumā „Ar balsu vairākumu” vidusskolnieki no visas Latvijas izspēlēs lēmumu pieņemšanas procesu ES institūcijās. 30. aprīlī viņi iejutīsies 28 ES dalībvalstu ministru lomās un izskatīs regulu par jauniešu bezdarba mazināšanu. Jauniešu bezdarbs patiešām ir samilzusi problēma Eiropā. Gatavojoties spēlei, vidusskolnieki rūpīgi izpētīja jauniešu bezdarba problēmu cēloņus valstīs, kuru ministrus viņi spēlēs, un dedzīgi aizstāvēs katrs savas valsts intereses.

9. maijā kopā ar vidusskolniekiem no visas Latvijas turpināsim izzināt, kā tiek pieņemti lēmumi Eiropas Savienībā. Šoreiz jaunieši iejutīsies Eiropas Savienības parlamentāriešu lomās. Izskatot regulu par jauniešu bezdarba mazināšanu, viņiem būs jāaizstāv ne tikai savu vēlētāju, bet arī savas politiskās grupas intereses.

Vispirms 28 vidusskolnieki no dažādām Latvijas skolām iejutīsies 28 ES dalībvalstu ministru lomās un improvizētā ES Padomes sēdē centīsies pieņemt rezolūciju, kuras mērķis ir mazināt jauniešu bezdarbu valstu savienībā. Jauniešu bezdarbs Eiropā ir samilzis līdz nebijušiem apmēriem, un ir pienācis pēdējais brīdis to risināt. Ministriem jāvienojas, kā sadalīt jauniešu bezdarba mazināšanai piešķirto naudu – sešus miljardus eiro. Subsidēt darbvietas? Dot naudu izglītības sistēmas reformām? Bet varbūt vienkārši sadalīt naudu proporcionāli jauniešu bezdarba līmenim katrā valstī, un lai valstis pašas tiek skaidrībā, kā to izlietot? Atrast kompromisu starp dažādu valstu un kopējām Eiropas Savienības interesēm nav viegli.

Kad likumprojekts būs izskatīts ES Padomē, to vētīs Eiropas Parlaments. Otrajā raidījumā jaunieši iejutīsies dažādu valstu deputātu lomās. Viņiem būs jāaizstāv ne tikai savu valstu, bet arī sava politiskā grupējuma intereses, jo politika ir komandu spēle, kur katra komanda aizstāv savas vērtības un pārliecību.