Apcietina Saeimas deputātu J. Ādamsonu

Valsts prezidents Andris Bērziņš ir teicis, ka viņš ir gatavs gaidīt līdz pat 7. janvārim - vēl trīs nedēļas un vienu dienu no šodienas - pirms nosaukt kādu, kurš varētu kļūt par nākamo Latvijas Republikas premjerministru. Ja partijas nevienu neatradīs, prezidents piemeklēs pats savu kandidātu, lai gan tam, protams, vienalga būs vajadzīgs vairākuma atbalsts Saeimā.  Kā šo situāciju vērtēt – par to šovakar, 16. decembrī, pulksten 17.30 LTV1 raidījumā „Skats no malas".

Savukārt 7. februārī Sočos sāksies Ziemas Olimpiskās spēles. Esam uzzinājuši, ka spēles boikotēs Eiropas Savienības komisāre Viviana Redinga, kā arī Vācijas prezidents Joahims Gauks un Francijas prezidents Fransuā Olands, turklāt Francijai piebilstot, ka uz Sočiem nedosies neviens īpaši zināms Francijas valdības pārstāvis.  Savukārt Latvijas Valsts prezidents jau ir pateicis, ka Soču atklāšanas ceremonijas tribīnēs būs arī viņš.  Varbūt vien maza nianse:  Igaunijas Valsts prezidents ir pateicis, ka viņš turp nedosies.  Mūžsena tēma:  pragmatisms un cilvēka tiesības, piebilstot, ka līdzīgi jautājumi bija pirms četriem gadiem, tikai ar citu prezidentu un citām Olimpiskajām spēlēm.

Raidījumu vadīs žurnālists Kārlis Streips piedalīsies Vladimirs Čepurovs, Dita Arāja un Baiba Rulle.  Raidījums «Skats no malas» pulksten 17.30 LTV1, atkārtojumi 23.55 un rīt 10.45, pēc tam arī internetā - www.ltv.lv.