Pasniedz Purvīša balvu 2021

Eirovīzijas filmu nedēļa ir pirmais televīzijā un radio notiekošais kinofestivāls, kas nodrošina Eiropas filmu apmaiņu, kulmināciju sasniedzot Eiropas kino balvu pasniegšanas ceremonijā 7. decembrī. Eiropas kino svētku nedēļā LTV7 demonstrēs jaunāko gadu mākslas filmas no Čehijas, Vācijas, Ungārijas un Slovēnijas, brīdi pirms balvu piešķiršanas iepazīstinot Latvijas skatītājus ar vērtīgo, bet ne vienmēr pieejamo Eiropas kino. Nākamgad „Rīga – 2014" programmas ietvaros Eiropas kino balvu ceremonija pirmoreiz notiks Rīgā.

Latvijas Televīzija piedalās pirmajā Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) rīkotajā Eirovīzijas filmu nedēļā, kad savas filmas citu valstu televīzijās piedāvā 26 EBU dalībvalstis. No Latvijas Eiropas televīzijās pirmizrādi piedzīvos mākslas filma „Baiga vasara", bet LTV7 skatītājiem no 3. līdz 6. decembrim būs iespēja vērot Čehijas, Vācijas, Ungārijas un Slovēnijas filmas.

Otrdien, 3. decembrī, pulksten 23.00, LTV7 demonstrēs čehu režisora Ondreja Sokola 2013. gada mākslas filmu „Okama princips" (Occam's razor/ Occamova britva). Psiholoģiskajā trillerī laulāts pāris kļūst par slepkavības lieciniekiem - uztraukums par sekām un psiholoģiskais spiediens bojā abu savstarpējās attiecības. Jo vairāk abi nervozē un cenšas izvairīties no aizdomām, jo labāk slepkavām izdodas tieši viņiem likt izskatīties vainīgiem.

Vācijas komēdija „Krauze kūrortā" (Krauses Kur), kas LTV7 ēterā būs skatāma trešdien, 4. decembrī, pulksten 23.00, vēsta par mazpilsētiņas kārtībsargu Krauzi, kurš, sajūtot nopietnus veselības traucējumus, kopā ar māsām nolemj ceļot ar savu veco treileri. Diemžēl policistam īsti pa prātam nav ne veselīgās maltītes, ne aktīvā vingrošana...

Savukārt ceturtdien, 5. decembrī, pulksten 23.00, LTV7 ēterā jaunā Ungārijas piedzīvojumu filma „Neuzvaramie" (Unbeatables/ A legyozhetetlenek). Grupiņa pārdrošu un skaļu vidusskolēnu ieradusies Slovēnijas kalnos, lai brauktu pa mutuļojošo upi ar laivām, bet jau pēc vienas dienas dabā viņi dosies uz mājām klusi un savaldīti...

Piektdien, 6. decembrī, Eirovīzijas filmu nedēļas noslēdzošais darbs LTV7 – Slovēnijas mākslas filma „Vieglā nauda" (Thanks for Sunderland/ Hvala Za Sunderland). Stāsta galvenais varonis rūpnīcas strādnieks Johans sapņo kādudien dabūt tik daudz naudas, lai pats un viņa ģimene varētu dzīvot cienīgi. Noticējis saviem draugiem par iespēju nopelnīt, viņš nozog naudu no slimās sievasmātes, un no šī brīža viss sāk notikt pavisam citādi, nekā Johans bija iedomājies.

Eirovīzijas filmu nedēļas kulminācijā sestdien, 7. decembrī, pulksten 23.15, LTV7 pārraidīs Eiropas kino plašākos svētkus – šīgada Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremoniju.