«Padomju gadi» Aizkrauklē

Otrdien, 17. septembrī, Latvijas Televīzija uzsāk jaunu intervijas žanra raidījumu „1:1” (Viens pret vienu), kura pirmais viesis būs investīciju baņķieris un finansists ar 20 gadu pieredzi Ģirts Rungainis. Pēc „Panorāmas” pulksten 21.15 žurnāliste Inga Spriņģe izjautās finansistu, kuram daļēji piederošā kompānija Prudentia Advisers konsultējusi valdību gan par aviokompānijas AirBaltic, gan Liepājas Metalurga glābšanu.

Sabiedrībā asu reakciju izsaukuši arī Ģ. Rungaiņa aicinājumi pārcelt Latvijas iedzīvotājus no laukiem uz pilsētām, uzlikt par pienākumu katrai ģimenei izaudzināt trīs bērnus, kā arī radikāli mainīt pensiju sistēmu, jo pašreizējā neesot dzīvotspējīga.

Jaunais LTV1 raidījums „1:1” veidots pēc britu televīzijas hard talk parauga, kur studijā satiekas sabiedrībā zināma personība un žurnālists. Katru otrdienu 45 minūšu garā intervijā raidījuma viesi izjautās pieredzējušie žurnālisti Inga Spriņģe vai Gundars Rēders. Viesi tiks izvēlēti, vadoties pēc aktualitātēm vai konkrētās personas potenciālās ietekmes uz sagaidāmajiem notikumiem nākotnē. Uz raidījumu tiks aicināti dažādu jomu pārstāvji - valsts pirmās amatpersonas, biznesa, kultūras un nevalstiskā sektora pārstāvji.

„Raidījuma mērķis būs ne tikai izdiskutēt sabiedrībai svarīgas aktualitātes un atklāt faktus, bet arī pētīt intervējamā personību. Mūsu sarunu biedri visbiežāk būs sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri spējuši ietekmēt būtiskus procesus un atstāt ietekmi uz cilvēkiem. Bieži vien viņi ir izglītojušies labās skolās, lasījuši teorētiskus materiālus, kurus labprāt citē, bet mēs ne vienmēr uzzinām par viņu cilvēcisko pusi, ko gribētos atklāt,” komentē žurnāliste Inga Spriņģe.

„Es kā intervētāja negribētu uz sarunu nākt ar konkrētu viedokli un uzstādījumu, bet saglabāt neitralitāti, lai varētu veidoties diskusija. Raidījuma mērķis ir radīt un aktualizēt diskusiju,” uzsver Inga Spriņģe.

Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Latvijas Televīzija” ir moderns medijs, kas atspoguļo sabiedrības intereses televīzijas kanālos LTV1 un LTV7 (internetā – www.ltv.lv un www.lsm.lv). VSIA LTV skatītājiem Latvijā un ārpus tās robežām piedāvā operatīvu, objektīvu informāciju par sabiedriskajiem procesiem Latvijā, Baltijā un pasaulē. Sabiedriskās raidorganizācijas darbību uzrauga Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP). Pašreiz uzņēmums nodrošina vairāk nekā 450 darbavietas.

Latvijas Televīzija ir pirmā televīzija Baltijā. LTV (tolaik - Rīgas televīzijas studijas) pirmā pārraide notika 1954. gada 6.novembrī.

Papildinformācija:

Laura Brokāne
Komunikācijas speciāliste

Tālr. 67200751
Mob. 27491279
E-pasts: [email protected]