"Dejas balvas 2019-2020" pasniegšanas ceremonija

Otro reizi vēsturē māksliniekus un dejas atbalstītājus tiešsaistē pulcēja svinīgā Dejas balvas pasniegšanas ceremonija, kurā uzzinājām laureātus 12 kategorijās, kā arī skatītāju balvas saņēmējus. Savukārt par mūža ieguldījumu godinās dejas pedagoģi, horeogrāfi un Deju svētku virsvadītāju Ingrīdu Edīti Saulīti un baletdejotāju, pedagogu Haraldu Ritenbergu.

Divu gadu dejas notikumus vērtēja un laureātus izraudzījās žūrijas komisija: žūrijas priekšsēdētāja baleta mākslas eksperte Agnese Andersone, baleta mākslas eksperti Lita Beiris un Tālis Sils, laikmetīgās dejas ekspertes Agnese Bordjukova un Elīna Gediņa, skatuviskās tautas dejas eksperti Reinis Rešetins un Gunta Skuja, kā arī mūsdienu deju ekspertes Inga Raudinga un Maija Tjurjapina. 

Dejas balvas ceremoniju režisors Valters Sīlis ar radošo komandu veidoja tā, lai ar īpaši veidotu nominēto darbu videoskiču palīdzību būtu iespēja gūt ieskatu aizvadīto divu gadu spilgtākajos dejas nozares notikumos. Ceremonijā tika godināti Mūža balvas ieguvēji – dejas pedagoģe, horeogrāfe un Deju svētku virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte un baleta premjers, kino aktieris, pedagogs, ilggadējs Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas direktors Haralds Ritenbergs.

Katrs Dejas balvas laureāts saņēma naudas balvu un mākslinieces Gintas Grūbes veidotu statueti.