«Naivais Ku- kū» ar Ditu Rietumu jeb kino mūzikas kultūrrandiņš

Nacionālā kino centra vadītāja un kino kritiķe Dita Rietuma ir vairāk kino cienītāja un retāk manāma koncertos, bet kino mūzikas koncerts viņu uzrunāja, jo kā nu ne - daļēji arī Ditas «vainas» un visu pasaules nejaušību dēļ, pirms pāris gadiem notikusī nejaušā sakritība ir par iemeslu grupas Carnival Youth kino mūzikas programmai «Naivais Ku- Kū».

2018. gadā Kannās, kino klasikas programmā tika iekļauta Rolanda Kalniņa 1967. gadā uzņemtā filma «Četri balti krekli», kam par godu Kannu svinīgajā pasākumā «Dzeguzes balsi» nodziedāja Carnival Youth puiši, kuri tolaik atradās savā Eiropas tūrē un varēja «nobraukt garām Kannām». Pāris gadus vēlāk, šī interese un mīlestība uz latviešu kino klasiku jeb uz kino mūziku, rezultējusies apjomīgā programmā, kuru īpaši novērtē arī Dita. Dita uzsver arī to, ka šī programma kalpo kā tilts starp paaudzēm – koncertu apmeklē auditorija, kas ierasti neapmeklē grupas koncertus, bet jaunās paaudzes auditorija tiek ieinteresēta klasiskās kino vērtībās. VEF kultūras pils orientē mūs uz retrospekciju un atkāpi laikā, turklāt tā apvieno pagātnes liecības ar gaumīgu, mūsdienīgu renovāciju jeb restaurāciju.

Dita par Carnival Youth koncertu: «Ļoti izglītojoši, samācījušies pat par daudz faktu, gribētos lielāku brīvības pakāpi paironizēt par tiem lietišķajiem tekstiem un faktiem par filmām. Manuprāt, ļoti neparastas interpretācijas, piemēram, «Zārks ar baltām pumpām» vai «Ances balāde» un arī dziesmas no «Četriem baltiem krekliem» bija kulminācijas brīži man šajā programmā.»