TUESI.LV | Spānija | Linda Svilāne un Jānis Melderis - pārcelšanās un nekustamā īpašuma konsultanti

ŠEIT UN TUR

«Mēs esam atraduši savu identitāti - mums patīk būt latviešiem Spānijā,» saka Jānis Melderis un Linda Svilāne, kuri trīspadsmit gadus dzīvo Valensijas pilsētā Spānijā un ir izveidojuši pārcelšanās un nekustamā īpašuma konsultāciju uzņēmumu.

«Mēs palīdzam iekārtoties ārvalstniekiem, kuri nepārzina Valensiju, nezina valodu, nepārzina birokrātiju un kultūru. Mēs palīdzam atrast mājvietu īrei vai pirkumam, sakārtot skolu jautājumu, sakārtot dokumentus un rezidenci, atvērt kontus, nodrošināt veselības apdrošināšanu,» stāsta Linda.

«Ir iekšējā sajūta, ka es nevienu vietu nemainītu pret Valensiju. Tas ir lietu kopums - pilsēta, klimats, cilvēki, draugi, skvošs, jūra. Valensija ir manas mājas un es negribu nekur citur doties,» uzsver Jānis.

«Negribētos vilkt robežu starp te un tur, mēs un jūs. Man liekas, ka nav viena scenārija, nav viena veida kā būt. Man gribētos aicināt cilvēkus būt iecietīgākiem pret dažādiem dzīves uzskatiem vai veidiem kā dzīvot,» aicina Linda.

«Ir svarīgi būt atvērtiem pret to, kas notiek. Saprast, ka tā, kā ir bijis vienmēr, tā nebūs vienmēr. Izmaiņas notiks, tādēļ jāiemācās tās pieņemt,» saka Jānis.

«Mēs vienmēr būsim latvieši un no tā neatsakāmies. Mēs neesam kļuvuši spāņi un mēs arī nebūsim spāņi. Mēs jūtamies labi gan te, gan braucot uz Latviju, gan ceļojot pa citām valstīm.»

www.tuesi.lv