TV uzvedums. "Neatkarības stundas"

«Neatkarības stundas» ir stāsts par lēmumiem, pārliecībām un personībām, kas radīja ideju par Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti vienā no sarežģītākajiem tās vēstures posmiem — Latvijas Neatkarības karā.

No 1918. gada līdz 1920. gadam Latvijas teritorijā sadūrās topošās Latvijas Republikas, Padomju Krievijas un Stučkas «marionešu» valdības, tāpat kā vācbaltiešu baronu, karu zaudējušās Vācijas, jaundibināto kaimiņvalstu un Rietumu lielvalstu intereses. To, kā šajā karā uzvarēja ideja par brīvu Latviju, atklāj divu valsts dibinātāju un sociāldemokrātu līderu — Friča Mendera un Bruno Kalniņa personīgie atmiņu stāsti.

Televīzijas iestudējuma «Neatkarības stundas» autors ir scenārists un dramaturgs Matīss Gricmanis, kurš zināms kā mākslas filmu «Jelgava ‘94», «Tēvs Nakts» un Latvijas Televīzijā demonstrētās Latvijas simtgades daudzsēriju filmas «Sarkanais mežs» scenārists. Scenārija līdzautors un vēstures konsultants ir vēsturnieks Kārlis Sils, bet iestudējuma režisore ir Elizabete Mežule-Gricmane. Iestudējuma aktieru ansambli veido daudzveidīgs aktieru kolektīvs – Kaspars Znotiņš (Fricis Menders), Reinis Boters (Bruno Kalniņš), Mārtiņš Egliens (Kārlis Ulmanis), Ģirts Krūmiņš (Miķelis Valters), Bruno Bitenieks, Ance Muižniece, Kārlis Krūmiņš un citi, kā arī Zemessardzes orķestris. Iestudējuma producente ir Lelde Prūse.

Latvija, 2020

Rež: Elizabete Mežule-Gricmane