Par jauno LOK komitejas prezidentu ievēlēts Žoržs Tikmers

Latvijas olimpiskās komitejas ģenerālās asamblejas pārskata vēlēšanu sesijā par jauno komitejas prezidentu ievēlēts Žoržs Tikmers, bet par ģenerālsekretāru kļuvis Kārlis Lejnioeks. Plašāk stāsta Matīss Timofejevs.

Uz LOK prezidenta amatu kandidēja tikai viens kandidāts – tas bija Žoržs Tikmers, kurš iepriekšējos astoņus gadus bija šīs organizācijas ģenerālsekretārs. Balsojumā iztika bez pārsteigumiem – Tikmers saņēma 84 balsis, bet viens biedrs atturējās. Tikmers grib LOK darbā daudz vairāk iesaistīt federācijas

Intervija - Žoržs Tikmers, LOK prezidents

Iepriekšējie organizācijas vadītāji Vilnis Baltiņš un Aldons Vrubļevskis prezidenta krēslā pavadīja 16 gadus, jeb četrus termiņus. Jaunievēlētais prezidents ierosināja veikt izmaiņas LOK statūtos – nosakot, ka prezidents amatu drīkst ieņemt vien divus termiņus, kas nozīmē 4 plus 4 gadus.

Intervija - Žoržs Tikmers, LOK prezidents

Ģenerālsekretāra amatā ar 87 balsīm par un vienam atturoties apstiprināja vienīgo pretendentu Kārli Lejnieku. Viņš kopš 2014. gada bija Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs. Lejnieks ir apņēmības pilns uzlabot komunikāciju ar federācijām un uzsācis izveidot ilgtermiņa attīstības plānu.

Intervija - Kārlis Lejnieks, LOK ģenerālsekretārs

Apstiprināta arī šī gada LOK ieņēmumu, izdevumu tāme 8 miljonu eiro apmērā. 70% no summas novirzīti Olimpisko sporta viedu federāciju atbalstam.