Žagars: Melbārde ir pieredzējusi profesionāle ar labu izglītību

Iespējamā kultūras ministre un pašreizējā Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāja Dace Melbārde ir pieredzējusi profesionāla ar labu izglītību, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" atzina bijušais Latvijas Nacionālās operas directors Andrejs Žagars.
Tieši pēc konflikta ar Žagaru un tam sekojošā premjera Valda Dombrovska ("Vienotība") lēmumam amatu zaudēja iepriekšējā ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Žagars pauda, ka Melbārdei ir laba izglītība, kas neesot mazsvarīgi, un viņa varētu būt laba kultūras ministre. "Ja mana aiziešana no [operas direktora] amata bija maksa par jaunu ministru [..]" pauda Žagars.

Jau kritiskāks Žagars bija par notiekošo operā. Viņš norādīja, ka nav ticies ar tagadējo operas vadītāju Inesi Eglīti. Medijos gan bija ziņots, ka šāda tikšanās notikusi. Žagars pieļāva, ka ar to bija domāta nejauša tikšanās gaitenī.

Tomēr Žagars izteica nožēlu, ka jaunā vadītāja nav ienākusi amatā, vienu gadu amatā, paliekot Žagaram. Sezonu, kopā strādājot vecajam un jaunajam direktoram, būtu iespējama amata pārmantojamība. Tāpat viņš atzinu nožēlu, ka viņa 17 gadus ilgā pieredze operas vadītāja amatā šobrīd nav Latvijā derīga, jo konkursā uz trešo, vakanto valdes locekļa viņš nekandidēja.

Savu turpmāko karjeru Žagars saista ar režisora darbu. Tiesa, arī šogad Latvijā viņš izrādes vairs neiestudēs.

Vēstīts, ka konflikta starp Žagaru un Jaunzemi-Grendi iznākumā, amatu zaudēja abas amatpersonas. Jaunzeme-Grende vainoja Žagaru vājā operas vadībā, savukārt Žagars apgalvoja pretējo, tādējādi kļuva arvien dziļāks un dziļāks

Komentāri

Kategorijas