Treniņu darbu pilnvērtīgāk atsākuši arī paralimpiskie atlēti

Pēc ārkārtējās situācijas noteikumu izmaiņām treniņu darbu pilnvērtīgāk atsākuši arī paralimpiskie atlēti. Šķēpmetēja Ingus Labanova treniņā viesojās Matīss Timofejevs.

Šķēpmetējs Ingus Labanovs ārkārtējās situācijas laikā treniņus aizvadīja ne tikai mājas apstākļos, bet arī meta šķēpu Jūrmalā un Bišumuižā. Tagad viņš mešanas treniņus bieži aizvada Rīgas 75. vidusskolas rezerves laukumā.

Intervija - Ingus Labanovs, šķēpmetējs
Intervija - Ināra Aperāne, paralimpisko vieglatlētu trenere

Iespēja mešanas krēslu stiprināt betonā ir tikai Murjāņu stadionā, bet tajā Ingum nokļūt izdodas reti, jo viņa trenere Ināra Aperāne, strādā ar vēl trim sportistiem, kuri dzīvo katrs citā pilsētā. Piemēram pie 2017.g. Pasaules čempiona Dmitrija Silova viņai jāmēro ceļš līdz Krāslavai. Situāciju lielā mērā atrisinātu Paralimpiskais centrs, kuru plānots uzcelt Rīgā Bišumuižas apkaimē. Gadumijā noslēdzās metu konkurss, kurā uzvarēja Latvijas un Francijas arhitektu apvienība.

Intervija - Daiga Dadzīte, Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente

Ja paralimpiskā centra būvdarbi sāksies nākamā gada martā vai aprīlī, tad pirmo posmu - multifunklcionālo sporta halli, kopā ar viesnīcu cer pabeigt 22. gada beigās.

Pagaidām gan Ingus turpinās trenēties 75. vidusskolas laukumā. Vienā nodarbībā viņš veic 100 līdz 130 metienus, daļu no tiem arī ar šādiem kokiem.

Intervija - Ināra Aperāne, paralimpisko vieglatlētu trenere

Ingus tuvākais mērķis ir Eiropas čempionāts Polijā, kura norises laiks gan nav zināms – tikai pēc tā viņš domās par iespējamo kvalificēšanos Tokijas spēlēm.